facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CzechStarter přijímá další start-upy, vezme je do Silicon Valley

31. 3. 2018
CzechStarter přijímá další start-upy, vezme je do Silicon Valley

Až pětadvacet nových start-upů přijme CzechInvest do projektu CzechStarter, ve kterém jim zkušení mentoři a poradci během sedmi měsíců pomohou nastartovat a rozvíjet jejich podnikání. Ty nejúspěšnější se navíc na dva týdny podívají do akcelerátoru BootUP v Silicon Valley.

Možnost přihlásit se do projektu a získat podporu ve výši až 1,1 milionu korun mají začínající firmy do 26. dubna 2018.

„V programu CzechStarter máme aktuálně 20 start-upů. Devět společností z první výzvy dokončuje sedmiměsíční mentoringovou a poradenskou fázi, v dubnu budou usilovat o účast na dvoutýdenním Silicon Valley Campu. Jedenáct start‑upů z druhé výzvy si momentálně vybírá své mentory a poradce. K dispozici mají na 70 mentorů a 4 poradenské společnosti,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

Během sedmiměsíční Basic fáze mohou start-upy čerpat až 150 hodin mentoringu a dále poradenství v oblasti financí, managementu, organizace a výroby, marketingu a PR či práva a ochrany duševního vlastnictví. Za zlomek komerční ceny tak mohou firmy díky podpoře čerpat služby od odborníků na danou problematiku. Z projektu CzechStarter jim CzechInvest uhradí 85 procent nákladů. Náklady spojené s cestou a dvoutýdenním pobytem těch nejlepších z nich v Silicon Valley (Gold fáze) až do výše 100 procent. Celkem tak start-upy mohou dosáhnout na podporu až 1,1 milionu korun.

„Během působení v programu CzechStarter jsme zdárně rozběhli spolupráci s firmou ŠKODA AUTO, se STUDENT AGENCY a jazykovými školami Magic English a Quatro. Díky skvělému mentoringu jsme vylepšili hodně firemních procesů, změnili obchodní strategii, naučili se lépe prezentovat náš produkt a dokonce získali investora,“ hodnotí účast v programu CzechStarter Tomáš Vychodil, obchodní a marketingový ředitel projektu Langino.com, který momentálně dokončuje jeho Basic fázi.

„K potřebám firem přistupujeme individuálně. S potenciálními mentory a partnery mají start-upy možnost se osobně seznámit například během tzv. Speed Datingu. Letos v únoru se na něm v Node 5 potkalo na šest desítek start-upů, mentorů a poradců,“ dodává Havlová.

 

Zdroj: CzechInvest