Vytisknout tuto stránku

Danubia NanoTech vyhrála velké finále PowerUp! 2019

28. 5. 2019
Danubia NanoTech vyhrála velké finále PowerUp! 2019

Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže PowerUp! od InnoEnergy, které se účastnilo přes 300 startupů z 24 zemí střední a východní Evropy, se stala společnost Danubia NanoTech ze Slovenska. Firma získala odměnu 50 000€ a příležitost se připojit k programu Highway®.

powerup final1Slovenská Danubia NanoTech zaujala porotu řešením monitorování teploty vzduchu. Využívá k tomu grafenová tepelná čidla, jež mají podobu extrémně tenké vrstvy uhlíku, kterou lze aplikovat na jakýkoliv nekovový podklad. Její praktické využití se týká hlavně baterií pro elektroauta a solární fotovoltaické systémy. Významně totiž prodlužuje životnost baterie.

„Do soutěže jsme se přihlásili, protože jsme hledali přesně takového investora jako je InnoEnergy, který nejen poskytuje finanční prostředky, ale také podporu pomocí svého byznys akcelerátoru,“ říká Patrik Križanský, ředitel Danubia NanoTech. „Velmi se těším na dokončení posledních úprav našeho produktu pro potřeby zákazníků a na uvedení produktu na trh,“ dodává Križanský.

Spolu s finanční odměnou získává vítěz možnost vstupu do jednoho z nejlepších evropských byznys akcelerátorů – programu Highway® společnosti InnoEnergy. Ten mu zajistí přístup k mezinárodní síti potenciálních obchodních partnerů, odborným konzultacím s profesionály InnoEnergy a k dalšímu financování až ve výši 150 000€.

Druhé místo získal startup Atlant3D z Lotyšska, který vytvořil 3D tiskárnu pro výrobu mikro- a nanočipů a vymyslel tak unikátní řešení, které může výrazně urychlit tvorbu těchto zařízení. Bronzovou příčku obsadil maďarský startup V-Chiller. Odměnu ve výši 5000€ si odnesl za prototyp revolučního chladícího zařízení, které za jedinou minutu a s minimem energie dokáže vychladit plechovku nápoje. Českou republiku v Krakově reprezentoval projekt Ride Now, zaměřující se na dnes stále populárnější sdílenou dopravu, která eliminuje auta v ulicích.

Finále PowerUp! proběhlo v polském Krakově a o celkové vítězství zápolilo 14 startupů, vítězů národních kol z Maďarska, Polska, České republiky, Slovenska, Slovinska, Srbska, Lotyšska, Litvy, Estonska, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Turecka a Řecka.

„Soutěž PowerUp! není určena jen energetickým společnostem, ale hledá řešení v oblasti mobility, vytápění, čistých a chytrých technologií. Od konkurence nás kromě opravdu zajímavých finančních cen odlišuje také to, že soutěžícím poskytneme právní podporu, mentoring a firemní know-how, aby své služby mohli posunout na novou úroveň,“ zdůrazňuje Jakub Miler, generální ředitel InnoEnergy pro střední Evropu.

Evropskému i národním finálovým kláním předcházely dvoudenní bootcampy vedené uznávanými mezinárodními business mentory. Během nich si účastníci mohou vylepšit své prezentační dovednosti a ověřit své business modely. Účast na PowerUp! také umožňuje startupům se potkat s představiteli předních firem, zabývajících se energetikou a čistými energiemi, řada z nich je totiž oficiálními partnery soutěže. Tento rok to byly například společnosti RAFAKO, D.TEK, ZSE Group a Enerjisa Enerji A.Ş.
powerup final2

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Tisková zpráva PowerUp!