facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Do České republiky se vrací start-upová soutěž Creative Business Cup

9. 7. 2018
Do České republiky se vrací start-upová soutěž Creative Business Cup

Po dvouleté pauze se mohou české inovativní společnosti z oblasti kreativního průmyslu opět hlásit do mezinárodní soutěže Creative Business Cup. Národní kolo, které se bude konat 25. září 2018 v plzeňském inkubátoru DEPO2015, je otevřené všem podnikatelům s životaschopnými nápady, u kterých porota po zaslání přihlášky vyhodnotí potenciál uspět na mezinárodním poli. Zájemci mohou zasílat přihlášky do 31. července 2018.

Mezi podporované oblasti patří kupříkladu design, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, rozhlas, televize, ale i software, počítačové hry či 3D tiskárny.

Pořadatelem českého národního kola je agentura CzechInvest. „Podpora vzniku inovativních společností z kreativních oborů a jejich komercializace na zahraničních trzích je do budoucna klíčová. Kreativní průmysly se celosvětově podílejí na ekonomickém růstu a nabývají na důležitosti právě v současné době přerodu na digitální ekonomiku. Nejinak je tomu i v České republice," říká Vojtěch Rajtr, ředitel Divize malého a středního podnikání a regionů agentury CzechInvest.

Cílem soutěže je nejen propojit kreativní podnikatele s investory a podpořit jejich vstup na globální trhy, ale i přispět k posílení podnikatelských dovedností a rozvíjení mezioborových inovací. Zapojeno je do ní více než 70 států na pěti kontinentech. Národní kolo se bude konat 25. září 2018 v Plzni. Výherci národních kol pak postoupí na mezinárodní finále v Kodani, na kterém ve dnech 26. až 27. listopadu 2018 představí své nápady odborné veřejnosti a investorům.

Více informací o soutěži včetně přihlášek naleznete zde.

 

Zdroj: CzechInvest