facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Do zahraničních inkubátorů v projektu CzechAccelerator odcestovalo již 11 start-upů

10. 7. 2018
Do zahraničních inkubátorů v projektu CzechAccelerator odcestovalo již 11 start-upů

Již 11 českých start-upů odcestovalo letos sbírat nové zkušenosti a kontakty do zahraničních podnikatelských inkubátorů projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest v Singapuru, Silicon Valley a New Yorku. Dalších 11 se o tuto možnost bude v blízkých dnech ucházet před hodnotitelskou komisí. CzechInvest zároveň dnes vyhlašuje další, v pořadí již 4. výzvu pro podávání přihlášek do CzechAcceleratoru.

„Věříme, že zahraniční zkušenost firmám rozšíří obzory, pomůže jim poznat specifika daného trhu, a především akceleruje jejich podnikatelské dovednosti na vyšší úroveň. Učit se mohou od těch nejlepších. Máme skvělé partnery. Úspěšnost zájemců se pohybuje nad 50 procenty. V aktuální výzvě otevíráme všechny čtyři destinace pro evropský, americký i asijský trh,“ upřesňuje ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest Markéta Havlová.

V inkubátorech US Market Acces Centre v Silicon Valley a Venture Out v New Yorku aktuálně pobývá 6 českých start-upů. Autolift Production nabízí sérii skladných a přenosných zvedacích zařízení na automobily i motocykly využitelných doma v garáži i autoservisech. EVL Tool nabízí datovou integraci a transformaci dat jak v dávkovém zpracování, tak online v reálném čase. Persoo automaticky vytváří zákaznické profily, zobrazuje personalizované nabídky a nastavuje marketingové kampaně k podpoře prodeje. AIK IT Digital vytváří webové stránky i aplikace, analyzuje big data a dále s nimi pracuje. ViaGood firmy Largos Media je pozitivní sociální síť pro lidi, kteří chtějí žít a tvořit lepší svět. Produktem Netcope Technologies je vysokorychlostní programovatelná síťová karta, která řeší problém nedostatečného výkonu dnešních serverů. Zpátky do České republiky se tyto start-upy vrátí v polovině července.

„Přežít v San Franciscu je z hlediska vysokých životních nákladů docela výzva. Na druhou stranu nás to motivuje k větším výkonům a rychlejšímu vstupu na trh. Pracujeme na zlepšení komunikace, vžíváme se do místních zvyklostí, obchodní struktury a chování zákazníků,” popisuje své čerstvé dojmy Barbora Jeřábková z Autolift Production.

Před dvěma měsíci se ze zahraničních inkubátorů vrátilo 5 start-upů. „Připravte si přesný plán toho, čeho chcete během pobytu dosáhnout, a tvrdě za tím pak jděte. Nespoléhejte se, že vás někdo povede za ručičku. Potkávejte se s lidmi. Networking je základ, ale funguje jinak než v Česku. Všichni jsou otevření, poslechnou si vás, nabídnou pomoc nebo vás nakontaktují na někoho dalšího,” radí start-upům, které se do zahraničí teprve chystají, nebo o tom uvažují, Ondřej Gazda z Integromatu, který pobýval v Silicon Valley od února do dubna 2018.

Start-upisté, kteří by chtěli vyrazit na zkušenou za české hranice od ledna do března 2019, se mohou hlásit do 1. srpna 2018. Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: CzechInvest