facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Evropská unie podpoří 129 inovativních podniků

5. 7. 2017
Evropská unie podpoří 129 inovativních podniků

Podle posledních výsledků SME Instrumentu Evropská unie nově podpoří 129 inovativních podniků z 25 zemí. Finanční podporu tentokrát nezískal žádný český projekt.

V posledním kole SME Instrumentu, které mělo uzávěrku 3. května 2017, získalo podporu 128 projektů z 2165 podaných návrhů. V této fázi podpoří Evropská unie projekty částkou 50 tisíc eur na studie proveditelnosti podnikatelského záměru a rozdělí tak víc než 6,4 milionů eur.

Nejúspěšnější byly italské projekty, kde získalo podporu 23 podniků. Na druhém místě se objevily španělské podniky - podpořeno jich bylo 19. Úspěšné byly i francouzské projekty, kde jich financování získalo deset. Český projekt nebyl v této výzvě vybrán ani jeden. Seznam podpořených projektů můžete nalézt zde.

Doposud je českými firmami koordinováno pouze osm projektů, na dvou dalších se české firmy podílejí. Projekty si můžete prohlédnout na interaktivní mapě. Z podpořených projektů šlo například o software na rozeznávání osob na základě jejich chůze nebo vývoj chytrých telefonů pro nevidomé a slabozraké.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Evropská komise