facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Experti z byznysu pomohou rozvíjet středočeské výzkumné organizace

11. 10. 2021
Experti z byznysu pomohou rozvíjet středočeské výzkumné organizace

Zvýšit konkurenceschopnost, vytvářet inovace a posílit růst výzkumných organizací ve Středočeském kraji je cílem nově spuštěného programu SIC. Pilotní projekt propojí ředitele a manažery výzkumných institucí s experty a konzultanty.

Společně budou identifikovat a řešit problémy, na které vědci nemají kapacity nebo finance. Například ověřit, zda daný nápad či technologie může uspět na trhu.

„Většina výzkumných organizací je silně zaměřena především na výzkum a vývoj. Na správně zvolenou marketingovou strategii, komercializaci či tržní analýzu jim nezbývají časové kapacity, potažmo ani finance,“ vysvětluje Lenka Podjuklová, Research Innovation Manager ze SIC a dodává: „Vzhledem k rostoucím nárokům na uplatňování výsledků v praxi nabízíme v našem novém programu “Konzultační podpora pro výzkumné organizace” pomoc zkušených manažerů, kteří se zaměří na klíčové výzvy, zvýšení efektivnosti práce a inovační výkonnost. Výsledkem by měla být například správně nastavená strategie, která povede k úspěšnému transferu technologií a znalostí do praxe.“

Nový konzultační program SIC je inspirován programem Platinn, který se osvědčil ve firemní sféře a pomohl již desítkám podnikatelů zlepšit vedení své firmy.

Více informací, včetně žádosti a kontaktní osoby naleznete ZDE

 

Zdroj: SIC