facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Hlasujte pro české projekty v soutěži o evropskou inovaci roku

8. 11. 2018
Hlasujte pro české projekty v soutěži o evropskou inovaci roku

Již jen do 12. listopadu můžete hlasovat pro české nominanty v soutěži Inovační Radar Evropské komise. Na základě hlasování veřejnosti postoupí do finále 20 inovativních projektů a o vítězích rozhodne odborná porota v prosinci ve Vídni na konferenci ICT 2018.

Innovation Radar je iniciativou Evropské komise a jejím cílem je identifikovat evropské inovátory a inovace, které byly podpořeny evropskými projekty z oblasti informačních a komunikačních technologií. Letos vybrala iniciativa 48 nejlepších inovací, které jsou rozděleny do 5 kategorií. Na základě hlasování veřejnost rozhodne o 4 inovacích z každé kategorie, které postoupí do finále. Odborná porota rozhodne o vítězích jednotlivých kategorií v prosinci ve Vídni na konferenci ICT 2018.

Z Česka byli do soutěže nominováni dva zástupci. V kategorii Excellent Science je to Národní superpočítačové centrum IT4Innovations Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se softwarem HyperLoom, který slouží pro jednoduché zpracování dat na superpočítačích. Pomocí HyperLoomu dokážou uživatelé jednoduše definovat závislosti mezi výpočetními úlohami a vytvořit plán, který pak na superpočítači spustí. Software byl využit například na úlohách z farmaceutického průmyslu a stavebního inženýrství. Hlasovat pro tuto inovaci můžete zde.

Společnost PHOENEXIA s.r.o., která je nominována v kategorii Industrial & Enabling Tech, vyvíjí algoritmy pro analýzu hlasu. V rámci projektu BISON se zaměřuje na analýzu tzv. Big Dat v kontaktních centrech. Díkyní může takové centrum zavolat svému klientovi s nabídkou odpovídajícího produktu nebo služby. Hlasovat můžete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: Evropská komise a IT4Innovations