facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Inovativní firmy v Ústeckém kraji se utkají o prestižní ocenění

11. 10. 2018
Inovativní firmy v Ústeckém kraji se utkají o prestižní ocenění

Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje (ICUK) vyhlašují soutěž o nejinovativnější firmu regionu za rok 2018. Hodnotit se budou inovace výrobků, služeb a technologií v kategoriích malé a střední podniky a velké podniky. Soutěž, která se bude vyhlašovat každý rok, schválilo v pondělí 10. září 2018 zastupitelstvo kraje.

Do soutěže Inovační firma Ústeckého kraje se mohou hlásit malé a střední podniky se sídlem v Ústeckém kraji a velké podniky se sídlem či provozovnou v našem regionu. Odborná hodnotící komise bude posuzovat inovace jejich výrobků, služeb či technologií zrealizované za poslední tři roky; mělo by jít přitom o zcela nové, nebo výrazně zdokonalené výrobky, služby či technologie.

„Soutěží chceme především vyzdvihnout významné inovativní firmy v regionu, odměnit jejich inovační úsilí, ukázat úspěšné příklady a motivovat tak k inovacím i další podniky,“ řekl ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.

„Prostřednictvím této soutěže mají firmy možnost prezentovat se v oblasti svých inovačních aktivit a zvýšit tak svoji prestiž i budovat pevnější vztahy se zákazníky. Věřím, že v našem regionu se najde řada podniků, které se mohou pochlubit svými inovacemi,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Přesně s tímto cílem jsme kdysi inovační centrum v našem kraji zakládali, s cílem vyzdvihnout úspěšné firmy a pomoci jim v jejich dalším rozvoji. A díky tomu možná přimět další inovátory pustit se do něčeho nového,“ dodal náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Přihlášky do soutěže je možné podávat od 19. září do 31. října 2018 prostřednictvím elektronického formuláře zveřejněného na webu Ústeckého kraje a stránkách Inovačního centra Ústeckého kraje. Nejinovativnější firmy v obou kategoriích získají cenu v hodnotě 40 000 Kč, druhé v pořadí si odnesou cenu za 25 000 Kč a třetí pak za 15 000 Kč. Vítězové pak budou moci navíc ke svému logu užívat označení Inovační firma Ústeckého kraje.

Odborným partnerem soutěže je agentura CzechInvest a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje. Více o soutěži, úplná pravidla soutěže i registrační formulář najdete na www.icuk.cz.

 

Zdroj: Inovační centrum Ústeckého kraje