instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle

MSIC podpořilo projekt mladých počítačových inovátorů

23. 11. 2018
MSIC podpořilo projekt mladých počítačových inovátorů

Moravskoslezské inovační centrum podpořilo nápad mladých počítačových nadšenců, kteří vytvořili inovativní počítačové komponenty, které je možné skládat dle vlastní fantazie podobně jako stavebnici. Projekt byl podpořen v rámci akceleračního programu Green Light.

„Vymýšlíme nové součásti počítače, které buď zjednoduší stavbu počítače, nebo jej naprosto převratně mění, aby si lidé mohli postavit počítač úplně jinak, než jsou zvyklí,“ shrnuje podstatu svého podnikání Dominik Uskoba, autor modulárního systému DMKey Technologies.Domiro assembly

Projekt mladých inovátorů byl podpořen v rámci akceleračního programu Green Light, který nabízí Centrum podpory inovací při VŠB-TU Ostrava. Ten je určen zájemcům o podnikání všech věkových kategorií s inovativním nápadem. Vybraným projektům poskytne absolvování tříměsíčního programu plného workshopů, mentoringu a intenzivní práce na rozvoji jejich podnikání. Za 5 let existence se do programu přihlásilo už 270 projektů, z nichž 65 programem prošlo. 

Aby nápad stavebnicového počítače dostal reálné výsledky, dostala mladá společnost ve svém počátku šanci stát se součástí komunity firem zabývajících se technikou v MSIC. Mladí inovátoři partnera nalezli především v IdeaHub, který jejich myšlenku přetvořil do použitelného prototypu. „Tu komunitu MSIC tvoří lidi opravdu se stejným nadšením, dá se říct pro stejnou věc. Tady od nápadů, až po konečný výrobek udělám všechno. Můžeme říct, že MSIC je továrnou na sny, protože nám se díky němu, sny plní,“ hodnotí mladý podnikatel.

IdeaHub se zaměřuje na vývojové projekty klientů, které zpracovávají od návrhu prototypu, až po realizaci výsledného produktu. „V naší dílně k tomu máme technické zařízení a vybavení a ve finále to znamená, že klient dostane vše od první skicy, přes návrh CAD MODELY až po funkčně odzkoušený produkt,“ říká Lukáš Jančar, Specialista konstrukce IdeaHUB.

 

Video o spolupráci IdeaHUB a DMKey:

 

 

Zdroj: Moravskoslezské inovační centrum