facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Ocenění Young Space Leader Mezinárodní astronautické federace získal první Čech

13. 10. 2018
Ocenění Young Space Leader Mezinárodní astronautické federace získal první Čech

Ocenění Young Space Leader, uznání pro výjimečné studenty a mladé profesionály z oblasti kosmických aktivit, převzal v pátek 5. října 2018 z rukou prezidenta Mezinárodní astronautické federace (International Astronautical Federation, IAF) Jean-Yvese Le Galla první Čech v historii. Michal Kuneš je v současné době členem týmu českého inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague agentury CzechInvest. Členem IAF je od roku 2014.

YoungSpaceLeader 1

„Práce pro IAF i Space Generation Advisory Council jsou čistě dobrovolnické a občas není jednoduché to skloubit se studiem či kariérou. Vážím si proto toho, že si IAF všimla mého nasazení a udělila mi letos ocenění Young Space Leader. Rád bych poděkoval všem, kteří mě na mé cestě podporovali, a věřím, že díky tomuto ocenění budu schopný ještě více ve světě propagovat a podporovat Českou republiku, český kosmický průmysl i další mladé lidi se stejnou vášní pro kosmické aktivity jako mám já,“ říká Michal Kuneš.

Michal Kuneš působí od roku 2017 jako projektový manažer pražského inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague agentury CzechInvest a mezi roky 2012 a 2017 pracoval v České kosmické kanceláři. Vystudoval Podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické a Letecké a kosmické systémy na Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2014 je členem IAF, kde za zabývá tématy projektového managementu, podnikání a investování a podpoře studentů a mladých profesionálů. Je členem mezinárodní organizace Space Generation Advisory Council (SGAC), kde mimo jiného působil jako kontaktní bod pro Českou republiku a později také ve vedení. V roce 2015 založil skupinu Czech Space Network, která propojuje české studenty a mladé profesionály se zájmem o kosmické aktivity a umožňuje jim spolupráci na kosmických projektech.

Rok 2018 je rokem několika významných počinů epochy „dobývání vesmíru“ s českou stopou, včetně výročí prvního letu československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru nebo výročí vstupu České republiky do ESA. Ministerstvo dopravy a CzechInvest proto vyhlásili tento rok českým kosmickým rokem Czech Space Year 2018. Oslavy vyvrcholí v listopadu řadou akcí pro odbornou i širokou veřejnost pod názvem Czech Space Week. Více informací zde.

 

Zdroj: CzechInvest