facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Plzeňské podnikatelské vouchery poskytují dotaci na nákup služeb od výzkumných organizací

5. 9. 2019
Plzeňské podnikatelské vouchery poskytují dotaci na nákup služeb od výzkumných organizací

Program Plzeňské podnikatelské vouchery podporuje spolupráci podniků a výzkumných organizací a je jedním z nástrojů, kterými statutární město Plzeň přispívá k rozvoji podnikatelského prostředí a konkurenceschopnosti firem v Plzeňské metropolitní oblasti. Žádosti v rámci aktuální výzvy přijímá BIC Plzeň od 1. září do 3. října 2019.

Výzkumnými organizacemi v Plzeňské metropolitní oblasti jsou například Západočeská univerzita v Plzni, Lékařská fakulta UK v Plzni, Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. či Comtes FHT a.s. Cílem program je posílit inovační aktivity firem a přispět tak ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V nové podobě programu budou vyhlašovány tzv. výzvy, v rámci kterých je možné podávat žádosti o dotaci ve stanovených termínech.

Žadatelé mohou získat dotaci na nákup služeb, jejichž výsledky potřebují na plánované inovační aktivity, ve výši až 75 % ceny, nejvýše však 120 000 Kč (malé a střední podniky – dotace 75 %, velké podniky – dotace 40 %). V programu mohou subjekty, které využijí multioborových služeb, tj. komplexních služeb od výzkumných organizací, na kterých se budou podílet odborníci z různých oborů, například z různých výzkumných organizací nebo různých fakult, kateder či pracovišť, požádat o dotaci až do výše 180 000 Kč.

Podniky mají možnost získat dotaci na služby výzkumných organizací, které mohou zahrnovat tyto činnosti:

  • měření, diagnostika, testování, zkoušky, rozbory, analýzy, ověřování nebo výpočty,
  • návrhy systémů či jejich prvků, konstrukčních řešení, zařízení, materiálů, metod nebo hardwaru,
  • vývoj softwaru,
  • návrhy optimalizace procesů, metod, parametrů nebo použití materiálů,
  • modelování/simulace procesů, dějů, systémů nebo provozů,
  • návrhy aplikace nových materiálů, metod, technologických postupů, softwaru,
  • návrh designu výrobkůŽádosti o dotaci v rámci výzvy č. 2019 přijímá BIC Plzeň od 1. září 2019 do 3. října 2019 (do 12:00 hod.).
Žádosti o dotaci v rámci výzvy č. 2019 přijímá BIC Plzeň od 1. září 2019 do 3. října 2019 (do 12:00 hod.).

Informace k programu Plzeňské podnikatelské vouchery poskytnou konzultanti BIC Plzeň, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 377 235 379.

 
 

 

Zdroj: CzechInvest