facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

S rozjezdem podnikání pomůže vzdělávací program ideaSTART

23. 9. 2017
S rozjezdem podnikání pomůže vzdělávací program ideaSTART

Program ideaSTART na podzim tohoto roku připraví začínající podnikatele na úskalí spojená se startem jejich firmy. Příležitost mají právě ti, co podnikání zvažují či již mají nějaké podnikatelské zkušenosti. Účast je díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná.

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání v říjnu odstartuje již druhý ročník akceleračního programu ideaSTART. Jde o vzdělávací program, který je složen z workshopů a individuálních konzultací. Absolvováním kurzu získají účastníci přehled o legislativě, daních, finančních tocích, ale i o podnikových strategiích. V loňském roce byla škála podnikatelských záměrů v programu ideaSTART opravdu pestrá. IT firma, grafické studio, konstruktér nebo sociální podnikání. To je ukázka zaměření firem úspěšných absolventů.

„Program je unikátní právě ve své flexibilitě. Na workshopy navazují individuální konzultace s odborníky, kde mohou účastnici diskutovat jejich konkrétní problémy, cesty k rozvoji podnikání či legislativní povinnosti týkající se přímo jejich oboru,“ informovala Michaela Novotná, ředitelka Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání. Na kurz se stále ještě mohou přihlašovat ti, co mají zájem o zahájení či rozvoj podnikání. Díky podpoře Jihočeského kraje je vzdělávání pro účastníky zcela zdarma.

Informace a přihlášky naleznou zájemci na internetových stránkách programu. Dana Feferlová z Jihočeské hospodářské komory, která je partnerem programu, uvádí: „Další přidanou hodnotou kurzu je zpětná vazba a rady od zkušených mentorů. Mimo to si mohou účastníci vyměňovat zkušenosti, vzájemně se podpořit, najít mezi sebou zákazníky či dodavatele. Úspěšní absolventi získají také celou řadu benefitů, které jim pomohou v začátcích jejich podnikání.“

Více informací najdete zde.

 

Zdroj: Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání