facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Scale-up your business 2020

11. 2. 2020
Scale-up your business 2020

Technologické centrum Akademie věd ČR otvírá již třetí ročník mentoringového programu pro firmy v období růstu. Je určen mladým technologicky zaměřeným inovativním firmám, jež mají nakročeno vyrůst v mezinárodním měřítku, a hledají zdroje, kontakty a informace, které jim pomohou tento růst nastartovat.

Scale-upy, tedy podniky ve fázi vývoje, zejména v high-tech oborech, které se snaží růst z hlediska přístupu na nové trhy, příjmů a počtu zaměstnanců, jsou motorem ekonomiky. Vedení firem v tomto období řeší jak firmu transformovat, správně nasměrovat její expanzi na nové trhy a jak růst financovat. Zakladatelé lokálních start-upů naráží na nedostatek znalostí a zkušeností s prezentací firmy, komunikací s investory a posléze s bankéři, právníky atd., se strategickým finančním plánováním, ale i se samotnou expanzí do zahraničí. Zkušenosti schází i v samotném budování a řízení firem.

Program „Scale-up your business“ vznikl v reakci na potřeby rostoucích firem. Program kombinuje vzdělávání a špičkové poradenství na míru firmám, které probíhá formou prezentací firem před expertním panelem a individuálním mentoringem.

Program vede tým mentorů TC AV ČR se zkušenostmi v oblasti fundraisingu a podpory podnikání, s praxí v komerčním sektoru. Expertní tým tvoří zkušení podnikatelé, zástupci investorů, business angels, zástupci korporací i odborníci z různých oborů a také např. certifikovaný scale-up kouč.

Firmy mají díky účasti v programu příležitost lépe promyslet své strategie pro expanzi, business plány i fundraisingovou strategii. Díky nezávislému pohledu expertního panelu a mentorské práci týmu TC AV ČR firmy nasbírají cenné podněty pro vylepšení či přepracování svých business plánů a prezentací pro investory a získají kontakty a znalosti, nejen ze série seminářů a workshopů, ale také díky sdílení zkušeností mezi jednotlivými účastníky programu.

Podívejte se na předběžný harmonogram programu.

V případě zájmu o účast v programu, prosím, kontaktujte Silvii Jiráskovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zdroj: TC AV ČR

redakčně upraveno