facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Startuje nový ročník soutěže InnoEnergy PowerUp! 2020

19. 1. 2020
Startuje nový ročník soutěže InnoEnergy PowerUp! 2020

Odstartoval šestý ročník soutěže PowerUp!, kterou pořádá společnost InnoEnergy. Startupy, začínající firmy či malé a střední podniky ze střední a východní Evropy, které působí v oblasti energetiky, mají šanci získat cenu ve výši 65 tisíc eur, titul Start-up roku nebo mentoring a přístup k dalšímu financování.

innoenergy

Ve hře jsou i několikamilionové investice, které inovativním firmám pomohou s rozvojem podnikání a se vstupem na mezinárodní trhy. Soutěž, která je součástí programu PowerUp! Výzvy, je určena především start-upům, které se zaměřují na oblast energií, čistých a chytrých technologií a smart city, ale je otevřena i jiným inovativním nápadům.

„Soutěž zvyšuje šanci na úspěch start-upů a umožňuje růst scale-upů a SME, a to pomocí finančních investic, pomocí know-how expertů z oboru a pomocí podpory široké sítě partnerů,“ říká Jan Kubalík, CEO společnosti DEX Innovation Centre, která je českým partnerem projektu PowerUp! InnoEnergy.

Firmy a jejich projekty mají šanci vyhrát až 65 000 eur a titul „Start-up roku“, potažmo přístup k dalšímu financování. Finance, které podpoří další rozvoj firmy, jsou však jen jedním z potenciálních přínosů účasti v soutěži PowerUp!.

Mezi další výhody patří účast na tréninkových Business Bootcampech. Ty jsou vedené uznávanými mezinárodními byznys mentory, kteří budou startupům pomáhat například s přípravou prezentace pro panel investorů a expertů z oblasti průmyslu, či je zasvětí do pravidel ochrany duševního vlastnictví. Účastníci si tak vylepší své prezentační dovednosti, ověří si životaschopnost svých nápadů a modelů a budou mít možnost je korigovat podle očekávání trhu.

Řada úspěšných výherců

Jeden z nejlepších příkladů investic InnoEnergy je společnost Northvolt, dominantní evropský výrobce lithiových baterií, jehož současná hodnota je odhadována na 1,6 mld. eur. Firma přitom vznikla teprve v roce 2016. O úspěchu a dalším potenciálu firmy svědčí i fakt, že nedávno získala od Evropské investiční banky 350 milionů eur a buduje dvě továrny na výrobu baterií, které budou pro svůj provoz využívat energii z obnovitelných zdrojů.

Z tuzemských subjektů v PowerUp! Výzvě uspěla například společnost VIA ALTA, jež se zabývá zpracováním tříděného odpadu. Ocenění získala za technologii MULTIFER, která slouží k přeměně biologického odpadu na biopalivo. Využívá k tomu aerobního kvašení a biologického zpracování pomocí nízko-potenciálního fermentačního tepla. V roce 2018 uspěl také startup Neuron Sound, který vyvinul technologii na bázi umělé inteligence, schopnou díky rozsáhlé neuronové síti rozumět zvukovým a vibračním signálům a následně odhalovat různé odchylky a poruchy ve strojích.

Termín pro podání přihlášek je 5. března 2020. Přihlásit se lze přes stránky soutěže zde.

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: PowerUp!