facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Startupové příležitosti v Chile pro rok 2021

23. 12. 2020
Startupové příležitosti v Chile pro rok 2021

Příští rok přinese revoluci ve startupových programech chilského akcelerátoru Start-Up Chile. Seznamte se s novými programy Start-Up, které jsou i tentokrát otevřené všem bez ohledu na národnost a zemi původu. Rozhodující je totiž myšlenka a její pozitivní globální impakt, inovativnost a zapojení moderních technologií.

Chile je latinskoamerickým lídrem v digitální konektivitě a nabízí zázemí podnikatelsky orientované společnosti. Start-Up Chile disponuje jedním z největších startupových portfolií na světě. Aktivit Start-Up Chile se za dekádu jeho fungování zúčastnilo přes 2000 startupů (72,6 % ze zahraničí), síť absolventů Start-Up Chile čítá na 5000+ absolventů z 85 zemí. Za dobu svoji existence 29 absolventů získalo status ponies, tzn. dosáhli hodnoty +10M USD a 1 startup se stal dokonce unicornem, když dosáhl ocenění +1B USD.

Nové programy byly představeny teprve nedávno na webu Start-Up Chile. Jsou jimi programy BUILD, IGNITE a GROWTH. Každý z programů je určen podnikavcům v jiné fázi vývoje jejich nápadu/produktu. BUILD je pre-akcelerační program, který účastníky a účastnice (50:50) dovede během čtyřměsíčního programu k vybudování vlastního prototypu. Zájemci mohou usilovat o získání finanční podpory ve výši až 13K USD s možností prodloužení programu a získání dodatečných 6,5K USD. Kvalifikační kritéria stanovují následující požadavky: věk 18+, full-time nasazení team leadera (fyzická přítomnost v Chile), stáří projektu nanejvýš 12 měsíců. Cílem projektu je nejen posunout potenciální byznysové záměry s globálním přesahem z ranného stadia na vyšší úroveň, ale také podpořit budování startupové globální komunity založené na demokratických a férových principech.

IGNITE je na pomyslné časové ose navazujícím programem, jedná se totiž o akcelerační program určený startupům s existujícím produktem či službou. Startupisté, kteří projdou výběrovým řízením mohou počítat s financováním ve výši až 35K USD s možným navýšením o dalších 35K USD v případě prodloužené verze programu. Trvání základní verze je opět čtyřměsíční a kritéria jsou následující: full-time nasazení team leadera, který je současně i zakladatelem startupu (fyzická přítomnost v Chile), stáří startupu nanejvýš 3 roky.

Konečně program SCALE je určen zavedeným inovativním tech-based společnostem, které v rámci tohoto programu budou expandovat svůj byznys. Program je atypicky dvanáctiměsíční, od čehož se odvíjí i financování. Celkově lze získat finanční prostředky ve výši až 100K USD. Podmínky způsobilosti k účasti v tomto programu stanovují, že hlásit se mohou startupisté s obratem zhruba 800M USD, mající v dané společnosti alespoň 10% podíl. Samozřejmostí je full-time nasazení team leadera, který musí být po celou dobu trvání programu fyzicky přítomen v Chile. Pro všechny programy platí také podmínka, že startupy musí mít zájem využít Chile jako základnu pro svůj byznysový růst. Další podrobnosti ke všem programům (včetně detailních výběrových kritérií) jsou dostupné v tomto dokumentu.

Výzvy se u každého programu otevírají obvykle 2x ročně a možnost podat přihlášku bývá zpravidla dostupná po dobu 3 týdnů. Vybraní účastníci ze zemí celého světa mají garantováno roční pracovní vízum pro celý svůj tým, které je oprávní také k získání chilského ID umožňující např. zřízení bankovního účtu.

V případě dotazů k jakémukoliv z programů se obracejte na oddělení Amerik (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Zdroj: MPO

redakčně upraveno