facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Týden inovací zakončil veletrh a konference Innovation Summit Prague

26. 5. 2017
Týden inovací zakončil veletrh a konference Innovation Summit Prague

Ve dnech 26. a 27. května se v prostorách nové budovy Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC) konala konference Innovation Summit Prague a její veletrh inovací. Jsme rádi, že portál se mohl stát mediálním partnerem Týdne inovací 2017.

Týden Inovací 2017 je největší událost k inovacím v České republice, během které se koná více než 70 akcí. Stejně jako loni, i letos vyvrcholil dvoudenním veletrhem s hlavní konferencí Innovation Summit Prague.

VI3

 

V pátek probíhala hlavní konference, na které postupně vystoupila celá řada předních českých i zahraničních odborníků na umělou inteligenci a chytré technologie. Role moderátora se zhostil zakladatel a ředitel pořadatelské European Leadership & Academic Institute (ELAI) Lukáš Sedláček. Zahajovací řeči pronesli rektor ČVUT Petr Konvalinka a předseda Technologické agentury ČR Petr Očko. Jedním z hlavních řečníků na úvod pražské konference byl také Seán Ó hÉigeartaigh, ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity.

Paralelně s hlavní konferencí se v pátek od 10 a v sobotu od 9 do 17 hodin konal inovační veletrh, na kterém se představily inovativní firmy, jejich služby a produkty všem zájemcům o inovace. Během návštěvy jste si mohli vychutnat drink mixovaný robotem, vyzkoušet si teleportaci, vidět jak fungují 3D tiskárny nebo si bezpečně skočit ze skály a mnoho dalšího. Detailní informace o veletrhu i konferenci a jejích řečnících naleznete na webových stránkách Týdne inovací http://tydeninovaci2017.cz/

 

VI7

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)