facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již podeváté

28. 2. 2018
Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již podeváté

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušených podnikatelů mohou své originální nápady přihlašovat od 1. března 2018.

Prvni 3mista PH2017

Stačí, když se zájemci do 30. dubna 2018 zaregistrují na webových stránkách a sepíšou svůj podnikatelský záměr.

„I letos se těšíme na inovativní podnikatelské nápady, které přijdou do naší soutěže. Její vítěz si odnese 80 tisíc korun, soutěžící na druhém místě 18 tisíc korun a soutěžící na místě třetím 8 tisíc korun. Pro zpracování co nejlepšího soutěžního příspěvku budou mít soutěžící k dispozici také odborné mentory,“ uvedl Roman Jurečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP (VTP UP).

Porady s odborníky v průběhu soutěže pozitivně hodnotí také loňský vítěz Radek Oborný. „Příprava na soutěž, která obsahovala přednášky a workshopy, nás motivovala formulovat náš podnikatelský záměr – filtr na vodu pro cestovatele, který se už nějakou dobu převaloval v našich hlavách. Výhra nám dodala sebevědomí a chuť jít makat. Po soutěži, když jsme se intenzivně dali do vývoje produktu, mi pomohla blízkost kolegů z VTP UP, kteří kriticky nahlíželi na každý krok a radili mi, jak pokročit a čeho se vyvarovat,“ popsal svou zkušenost.

Soutěž Podnikavá hlava probíhá pod záštitou Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera České spořitelny – poskytovatele služby Erste Corporate Banking – a společnosti BA Club CZ.

„Záštitu jsem nad soutěží převzal i letos, protože věřím, že inspiruje mladé lidi k podnikání a pomáhá jim zvládnout prvotní krůčky ve startu byznysu. Těším se, že i v tomto roce se přihlásí mnoho tvůrců zajímavých podnikatelských nápadů,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

Soutěžní klání potrvá do 31. května 2018, kdy pořadatel slavnostně vyhlásí vítěze. Soutěžit se bude i ve speciální kategorii Podnikatel v sukni nebo Zdraví-pohyb-sport. Tři vybraní finalisté budou mít v listopadu možnost prezentovat své nápady před stovkami účastníků olomoucké konference o podnikání UP Business Camp.

Podrobné informace o soutěži naleznete zde.

 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci