Vytisknout tuto stránku

Vítězem mezinárodní soutěže PowerUp! se stal HeatVentors, český Multiferm skončil třetí

10. 12. 2017
Vítězem mezinárodní soutěže PowerUp! se stal HeatVentors, český Multiferm skončil třetí

HeatVentors z Maďarska se stal vítězem dalšího ročníku mezinárodní technologické soutěže PowerUp! pro inovativní startupy v oblasti energetiky. Vítěz zaujal porotu řešením, které umožňuje nový způsob skladování energie. Český startup skončil třetí.

Za celkovým vítězem z Maďarska se mezi nejlepší probojoval FLASC z Malty, technologie umožňující skladování energie v pobřežních vodách, který za druhé místo získal odměnu 10 000 eur. Finálového klání se zúčastnil i energetický inovační projekt “Multiferm Technology” z České republiky – platforma nabízející alternativní způsob přeměny bioodpadu na biopaliva skončila na třetím místě a z Budapešti si odváží výhru 5 000 eur a nabídku k investici ve výši 150 000 eur.

Jakub John, ředitel VIA ALTA stojící za Multiferm, k úspěchu řekl: „Soutěž nám přinesla mnoho cenných zkušeností, poznatků a zejména kontaktů. Jako technologická firma se jich pokusíme efektivně využít a plánujeme další spolupráci s InnoEnergy. Také díky přípravě od PowerHUB se nám v těžké evropské konkurenci podařilo uspět. Celá soutěž, včetně úžasného bootcampu, byla skvěle připravena a zorganizována.“

Finálové kolo soutěže probíhalo v Budapešti za účasti vítězů národních kol z 12 zemí Evropy. Před porotci, investory a médii se tak postupně představily inovativní týmy z Bulharska, České republiky, Estonska, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Řecka, Slovenska a Slovinska. Finalisté byli vybráni ze 158 týmů, které se do soutěže přihlásily z 24 zemí Evropy.

Slavnostní ceremoniál soutěže PowerUP Český Multiferm vlevo1

Slavnostní ceremoniál předávání cen, zdroj: InnoEnergy

Agnieszka Wasilewska-Semail, členka poroty a generální ředitelka RAFAKO řekla k soutěži: „Úroveň, kterou se účastníci finálového kola prezentovali, hodnotím jako velmi vysokou. Rozsah prezentovaných nápadů byl velice široký. Důležité však je, že každý z nich může potenciálně pomoci zlepšit čistotu našeho životního prostředí – to je na celé soutěži to nejdůležitější.“

 

Zdroj: InnoEnergy