facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vyšel Atlas inovačního prostředí Středočeského kraje

29. 8. 2017
Vyšel Atlas inovačního prostředí Středočeského kraje

Středočeské inovační centrum (SIC) za necelé dva roky svého působení podpořilo více než 50 firem a vznikajících projektů. Dnes oficiálně pokřtilo přehled inovačního prostředí regionu, který má sloužit především potenciálním investorům.

Téměř 50 % veškerých vědeckovýzkumných kapacit v České republice se koncentruje v Praze a Středočeském kraji. To vytváří potenciál pro rozvoj ekonomických aktivit a inovací založených na výzkumu a spolupráci firem a vědců. Střední Čechy spolu s Prahou mají veškeré předpoklady k tomu, aby se staly jedním z nejbohatších regionů Evropy. K tomu je však potřeba výrazný posun hospodářství k výrobkům a službám s vyšší přidanou hodnotou.

Středočeské inovační centrum bylo založeno, aby podporovalo inovace ve firmách v regionu, nejen finančně, ale také skrze akcelerační programy a propojování s výzkumnými organizacemi. K nejoblíbenějším nástrojům SIC, jako jsou inovační vouchery (až do výše 150 tis. korun), SIC LAB pro začínající podnikatele, nebo podpora projektů z oblasti smart řešení, nyní přibývá také přehledný Atlas inovačního prostředí.

Publikace zahrnuje podrobné informace o dopravě, ekonomice, průmyslu, trhu práce i investičních zónách. Vedle dat z Českého statistického úřadu, agentury CzechInvest či Eurostatu obsahuje také výsledky vlastního šetření SIC. Hlavním účelem Atlasu je představit investorům kraj jako místo atraktivní pro podnikání s vyšší přidanou hodnotou. Z údajů SIC například vyplývá, že v kraji působí více než 700 firem s ročním nárůstem obratu vyšším než 20 procent. SIC se nyní zaměří na podporu inovativních firem, u kterých je potenciál, že se stanou významným hráčem ve svém oboru a přispějí k růstu ekonomiky kraje.

SIC také oficiálně spustil nový web, který má poskytnout další podrobné informace o inovacích a příležitostech v kraji. Obsah webu bude postupně doplňován a jeho anglická lokalizace bude dostupná v nejbližších dnech.

 

Zdroj: SIC a Vědavýzkum.cz (JS)