facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

weXelerate otevírá přihlašování do třetího cyklu Accelerator programu

18. 4. 2018
weXelerate otevírá přihlašování do třetího cyklu Accelerator programu

Inovační a startupové centrum weXelerate spojuje velké společnosti se začínajícími firmami z celého světa, aby spolupracovaly na konkrétních inovačních projektech, otevřely nové trhy a rozvíjely trendové produkty a služby. Hlavní částí inovačního ekosystému weXelerate je čtyřměsíční akcelerátor, otevřený začínajícím firmám z celého světa. Nový termín pro podávání přihlášek je do 9. května 2018

Obsah modulárního programu se zaměřuje na růst a tvorbu hodnot, urychlení nákladově optimalizovaných inovačních procesů a zajištění úspěchu při uvedení nových produktů a služeb na trh. Během jednoho cyklu spolupracuje 16 velkých společností a až 50 startupů, aby společně dosáhli těchto cílů.

Zúčastněné startupy získají několik benefitů:

K dispozici mají více než 100 zkušených mentorů, kteří se dlouhá léta profilovali jako sérioví podnikatelé, výkonní ředitelé, odborníci nebo konzultanti. Účast v Accelerator programu není spojena s žádnými poplatky, ani se nevyžaduje sdílení podílů. Účastníci si však náklady na cestu a pobyt hradí sami.

„Přestože dnes je on-line velký globální trend, znalost fyzické polohy je důležitá. To bylo také důvodem našeho přihlášení se do weXelerate. Společnost CleverAnalytics expanduje do zahraničí a weXelerate umožňuje naši přítomnost na rakouském trhu. Od prvního dne jsme měli příležitost setkat se s velkými společnostmi osobně. Poznání správné lokace je klíčem zda jste startup nebo velká banka se stovkami poboček. Vytváříme mapy pro podnikání, weXelerate je naše mapa pro vstup na rakouský trh," vysvětluje Lucie Procházková, která se stará o marketing ve společnosti CleverAnalytics.

Během trvání Accelerator programu budou účastníkům poskytnuty kvalitní pracovní prostory ve velkolepé budově - weXelerate Spaces - v centru Vídně. V závislosti na potřebách konkrétního startupu mohou být tyto prostory využívány každodenně, týdně nebo ve vybrané dny. Ve weXelerate jsou téměř každý den organizovány vzdělávací kurzy, konference, panelové diskuse a networking eventy.

weXelerate se zaměřuje především na následující odvětví a technologie v oblasti media, banking, insurance, engineering, energy/utilities, blockchain, AI, mobility a security.

Následující cyklus začne 1. října 2018 a skončí v polovině ledna 2019. Vrcholem cyklu bude Investor's DayDemo Day, kde se budou zúčastněné startupy prezentovat před potenciálními zákazníky, investory a zaměstnanci. Zájemci se mohou přihlásit do 9. května 2018 na této stránce.

 

Zdroj: weXelerate