facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Začíná WeXelerate. Letos se ho účastní i český startup Clever Analytics

17. 2. 2018
Začíná WeXelerate. Letos se ho účastní i český startup Clever Analytics

 Inovační centrum weXelerate odstartuje 5. března 2018 druhý turnus Accelerator programu. Během následujících čtyř měsíců bude 52 vybraných startupů z 21 různých zemí světa spolupracovat s velkými společnostmi na inovačních projektech. Českou republiku bude reprezentovat startup Clever Analytics.

WeXelerate je největším inovačním centrem ve střední a východní Evropě. Hlavní částí jejich ekosystému je Accelerator program, do kterého je každý rok vybráno 100 startupů, rozdělených do dvou turnusů. Na mladé podnikatele čeká široká nabídka školení, přednášek a praktických workshopů, aby co nejlépe připravili sebe a své firmy na budoucí výzvy.

Dosud získaly startupy z druhého turnusu celkem 17,9 milionu eur investic a průměrná velikost týmu je devět lidí. Pět firem pochází z Německa. Itálie, Španělsko, Švýcarsko a Spojené království mají každé tři zástupce. Z Finska, Izraele, Lotyšska a Nizozemska byly pokaždé přijaty dva startupy. Rovněž jsou v programu firmy z Maďarska, Panamy, Belgie, Britských Panenských ostrovů, České republiky, Dánska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovinska a Turecka, z každého státu jedna. Přehled všech vybraných startupů najdete zde.

Patnáct startupů je zařazeno do kategorie „Media“ nebo  “Cross industry“. Z odvětví energetiky a infrastruktury pochází deset podnikatelských nápadů. Šest startupů se zabývá bankovnictvím a pojišťovnictvím nebo Průmyslem 4.0. Technologické oblasti „AI & Bots“ a „IoT / Big Data“ dominují.

Stephan Jung, generální ředitel weXelerate a vedoucí Accelerator programu, řekl: „Co se týče původu startupů, tentokrát se nám podařilo sestavit skupinu týmů z 21 různých zemí světa. Během zbývajících tří pracovních týdnů do tzv. Onboarding Week – už sami pracujeme na četných inovačních projektech, které budou spuštěny v nadcházejících měsících. “

Přihlášky na další kolo Accelerator programu je možné podávat od 4. dubna 2018. 

 

Zdroj: CzechInvest