facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

V úterý 25. ledna 2022 proběhne od 9:00 v Ústí nad Labem akce Jak nastartovat inovace ve firmě 2022 aneb Jak inovují lídři, která je určená malým a střední podnikům, ale i velkým firmám. 

18. 1. 2022

ICUK

Rozšířit běžný elektronový mikroskop o atomární zdroj, který namísto pouhého sledování vzorku umožní provádět chemické reakce. To je pointa projektu, který v soutěži Technologické agentury ČR (TA ČR) zvítězil v kategorii Business i ve veřejném hlasování. Prototyp zařízení, na jehož vývoji spolupracoval tým z CEITEC společně s firmou Thermo Fisher Scientific, najde uplatnění například v materiálovém výzkumu kovů.

16. 1. 2022

VUT v Brně

Startupová soutěž Creative Business Cup pro startupisty, kteří si chtějí ověřit svůj globální potenciál, opět klepe na dveře. Od 17. ledna 2022 se mohou přihlašovat zájemci z řad českých startupů s inovativním a kreativním projektem, kteří jsou připraveni ho představit třeba i před zahraničním publikem.

9. 1. 2022

CzechInvest

Jaké možnosti skýtají nové metody či přístroje českému průmyslu? O tom diskutovali účastníci odborného workshopu, který uspořádal v závěru roku 2021 Český optický klastr.

5. 1. 2022

Český optický klastr

Devátý ročník Elektrotechnické olympiády přinesl značný nárůst zájmu soutěžících. Více než 300 registrovaných středoškoláků absolvovalo vědomostní test z oblasti elektrotechniky.

4. 1. 2022

ČVUT v Praze

Ve výzkumu, vývoji a inovacích neměla vláda z počátku přílišné ambice. V programovém prohlášení této oblasti věnovala jen dva odstavce. Pak přišla s Inovační strategií.

25. 12. 2021

Svaz průmyslu a dopravy ČR

Čestné uznání v soutěži Vizionáři 2021 získalo Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů (RCPTM), dnes součást CATRIN Univerzity Palackého, za NANOBIOWAT – systém pro podpovrchové čištění podzemních vod a jeho přínos pro ochranu vodních zdrojů a životního prostředí.

20. 12. 2021

Univerzita Palackého v Olomouci

Inovační centra z osmi krajů České republiky se spojují do národní sítě s názvem Ynovate. Jejím cílem je posílit meziregionální spolupráci, která povede k efektivnější podpoře inovací v celé České republice. Své zkušenosti chce nabídnout i nově nastupující vládě a pomoci jí s transformací české ekonomiky, a to nejen v rámci projektu Technologické inkubace, který má podpořit 250 českých startupů jednou miliardou korun.

19. 12. 2021

Ynovate

Centrum HiLASE (Fyzikální ústav AV ČR) je hrdým nositelem ocenění Vizionáři 2021, které uděluje nevládní sdružení na podporu českého inovačního podnikání CzechInno. Cílem projektu Vizionáři je oceňovat přední české firmy, podnikatele, organizace a konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb.

17. 12. 2021

HiLASE

Věděli jste, že když cestuje violoncellista se svým nástrojem, musí mu kupovat další letenku? To se už docela prodraží a ani příplatek nemusí zmírnit obavu z poškození nástroje někdy i za stovky tisíc korun. Na českém trhu se loni na jaře objevila novinka, která se vejde do obalu od houslí.

12. 12. 2021

VUT v Brně