facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

V Praze se bude ve dnech 28. a 29. dubna 2020 konat největší evropská startupová akce Startup World Cup & Summit. V rámci ní se uskuteční evropské finále globální soutěže o titul kontinentálního šampiona mezi startupy, okamžitou investici ve výši 500 tisíc dolarů a možnost účastnit se celosvětového finále v Silicon Valley. Registrace lze podávat do 12. března.

24. 2. 2020

CzechInvest

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) pokračuje v podpoře svých aktivit v oblasti transferu znalostí a tecnologií. Na konci roku 2019 jí byly uděleny 4 evropské patenty, spolupracuje se soukromou firmou na nové biomedicínské technologii a hostila letos i mezinárodní Global Startup Camp.

16. 2. 2020

VŠB-TUO

Nová podoba projektu CzechDemo umožní zájemců vybrat si, na jakou technologickou konferenci či veletrh v rámci získané podpory vyjedou. Vynaložené prostředky by tak měly jít přímo na míru potřebám jednotlivých podniků. Do nového kola projektu CzechDemo se lze hlásit do 29. února 2020.

15. 2. 2020

CzechInvest

Digitalizace je stále častěji považována za jeden z klíčů pro zajištění budoucí konkurenceschopnosti podniků. Národní superpočítačové centrum IT4Innovations při VŠB-TUO se proto společně s Moravskoslezským inovačním centrem Ostrava rozhodlo propojit své know-how a zakládá Digitální inovační hub Ostrava. Firmám zejména z Moravskoslezského kraje umožní prověřit a případně i řešit jejich potřeby v oblasti digitalizace.

14. 2. 2020

VŠB-TU Ostrava

Centrum podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava pořádá ve čtvrtek 27. února 2020 GREEN LIGHT StartUp Show, která slavnostně zakončí už sedmý ročník GREEN LIGHT Akcelerátoru. Těšit se můžete na celé odpoledne věnované start-upům a podpoře podnikání.

13. 2. 2020

VŠB - TU Ostrava

Technologické centrum Akademie věd ČR otvírá již třetí ročník mentoringového programu pro firmy v období růstu. Je určen mladým technologicky zaměřeným inovativním firmám, jež mají nakročeno vyrůst v mezinárodním měřítku, a hledají zdroje, kontakty a informace, které jim pomohou tento růst nastartovat.

11. 2. 2020

Technologické centrum AV ČR

Kromě úvěrů se finanční instituce zapojují do podpory začínajících technologických firem také podporou akceleračních programů. Podporu startupům výrazně zvýšil také stát v rámci programu Inostart.

8. 2. 2020

BusinessInfo.cz

Již třetí ročník akce s názvem Jak nastartovat inovace ve firmách uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) v úterý 28. ledna 2020 v Ústí nad Labem. Zatímco vloni účastníci diskutovali na téma rozvoj lidských zdrojů ve firmách, letos se věnovali spolupráci firem a výzkumných organizací.

30. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Od počátku letošního roku je Moravskoslezské inovační centrum Ostrava a. s. (MSIC) dalším členem celostátní platformy inovačních center Platinn.cz, která poskytuje konzultační podporu malým a středním podnikům po celé republice. Stávající síť expertů se tak rozroste o dalších 120 odborníků na témata, jako jsou zahraniční expanze, rozvoj lidí, financování nebo řízení firem.

29. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Devátí na světě, třetí v Evropě a bezkonkurenčně nejlepší v České republice – studentský brněnský tým TU Brno Racing letos opět uspěl na soutěži Formula Student. S modelem Dragon 9 získali studenti VUT na neoficiálním mistrovství světa v soutěži studentských formulí 9. příčku.

25. 1. 2020

Vědavýzkum.cz