facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Národní inovační fond, investiční společnost a.s., (NIF) je státní investiční společnost vznikající v souvislosti s implementací finančních nástrojů v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020 (OP PIK). Bude podporovat rozvoj podnikání malých a středních firem a komercializaci projektů výzkumu a vývoje.

6. 1. 2018

MPO

Drobné nástroje, hračky pro děti nebo třeba modely uměleckých předmětů – to vše si možná už v dohledné době budou lidé běžně tisknout díky vlastním 3D tiskárnám. Důležité ovšem bude také to, jaké materiály poslouží jako náplně do takových tiskáren. Vědci z Fakulty chemické Vysokého učení technického v Brně nyní vyvíjejí nové materiály na základě unikátní české biotechnologie Hydal. Tato technologie umožňuje výrobu biopolymerů PHB z použitého fritovacího oleje. A tyto biopolymery, z nichž dále vznikají bioplasty, se mohou stát právě vhodnou náplní pro 3D tiskárny.

26. 12. 2017

VUT v Brně

Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky dostanou firmy v Ústeckém kraji v příštím roce více peněz. Každý projekt bude moci v dotačním programu Inovační vouchery Ústeckého kraje pro rok 2018 získat až 199 000 Kč. Ještě letos to bylo jen 120 000 Kč.

18. 12. 2017

ICUK

Pražský akcelerátor StartupYard ohlásil začátek 9. akceleračního kola. Až deset vybraných startupů může získat prvotní investici ve výši 30 000 EUR a intenzivní školení od špičkových mentorů. Uzávěrka soutěže je 31. ledna 2018.

16. 12. 2017

BusinessInfo.cz

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) oslavilo na podzim dva roky od svého založení. Plnohodnotně funguje od září loňského roku a od té doby podpořilo inovační projekty za bezmála 15 milionů korun.

14. 12. 2017

ICUK

České centrum v Berlíně spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Berlíně a zastoupením agentury CzechInvest v Německu pořádá 19. dubna 2018 třetí ročník akce Czech Startup Pitch. V něm se vybrané české digitální startupy představují německé odborné veřejnosti.

12. 12. 2017

CzechInvest

HeatVentors z Maďarska se stal vítězem dalšího ročníku mezinárodní technologické soutěže PowerUp! pro inovativní startupy v oblasti energetiky. Vítěz zaujal porotu řešením, které umožňuje nový způsob skladování energie. Český startup skončil třetí.

10. 12. 2017

InnoEnergy

Možná jsme jen krůček od skokového zvýšení kapacity baterií v běžných zařízeních. To vše pouhou úpravou obvodů. Slibuje to projekt Jiřího Matyáše z Vysokého učení technického v Brně (VUT), který se stal drtivým vítězem letošní soutěže IT SPY. Jeho práce, která má dopad v celosvětovém měřítku, porazila letošních 1700 diplomových prací z 16 českých a slovenských univerzit.

9. 12. 2017

IT SPY

V Praze a Ostravě právě probíhají první instalace inovativní průmyslové 3D tiskárny HP Jet Fusion pro rychlé prototypování a sériovou výrobu plastových dílů. Do České republiky vstupuje 3D tiskárna firmy HP jen krátce po prvních instalacích v USA, Francii a v Německu a je tak vůbec první zemí střední a východní Evropy, kde se technologie HP Multi Jet Fusion 3D uplatňuje.

7. 12. 2017

3DEES

Přilákat, sledovat a analyzovat činnost hackera – to je cíl nového projektu českých odborníků z oblasti IT. Vytvořili komplexní řešení, včetně aplikace, které zapojuje do boje proti kyberútokům veřejnost. Unikátní inovaci v boji proti kyberzločincům podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR) částkou 1,3 milionu korun z programu DELTA.

2. 12. 2017

TA ČR