facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Největší evropská startupová soutěž v oblasti udržitelné energetiky PowerUp! přijímá od 1. 3. 2018 přihlášky do nového ročníku soutěže 2018. Úspěšné startupy mohou získat investici až ve výši 150 tisíc eur.

6. 3. 2018

Vědavýzkum.cz

Letos v červenci doprovodí CzechInvest české začínající podnikatele na start-upové konference RISE Hong Kong a unbound London. Z projektu CzechDemo jim z 50 procent uhradí cestovné a z 75 procent vstup a pronájem prostor. Zdarma jim přeloží propagační materiály a poskytne až 10 hodin individuálního mentoringu. Zájemci mohou své přihlášky posílat do 4. dubna 2018.

3. 3. 2018

CzechInvest

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušených podnikatelů mohou své originální nápady přihlašovat od 1. března 2018.

28. 2. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Digitální technologie se stále lépe dokáží spojovat s fyzickým světem, což vede k nové, zásadní vlně inovací. Zrychlující se tempo vývoje ale způsobuje v Evropě nerovnosti a problémy, jako je například nižší produktivita. Jaké kroky je třeba učinit, aby mohla Evropa vyhlížet změny z "pole-position"? Doporučení přináší nová studie Evropské komise.

24. 2. 2018

Vědavýzkum.cz

Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 proběhne v Berlíně třetí ročník akce Czech Innovation Festival (CIF), jehož hlavním letošním tématem je umělá inteligence. V rámci festivalu proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 tradiční Czech Startup Pitch. Přihlásit se můžete do konce února.

20. 2. 2018

BusinessInfo.cz

 Inovační centrum weXelerate odstartuje 5. března 2018 druhý turnus Accelerator programu. Během následujících čtyř měsíců bude 52 vybraných startupů z 21 různých zemí světa spolupracovat s velkými společnostmi na inovačních projektech. Českou republiku bude reprezentovat startup Clever Analytics.

17. 2. 2018

CzechInvest

Česko skončilo v prostředí pro zakládání firmy až daleko za některými rozvojovými zeměmi. Za nejlepšími evropskými zeměmi stále výrazně ztrácí. Globální firmy, jako Y Soft, se proto snaží podporovat nadějné technologické společnosti, aby jim usnadnily expanzi.

8. 2. 2018

Dalibor Dostál

Do podnikatelských inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku a Singapuru se koncem ledna vydalo pět českých start-upů. Hodnocením projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest prošly firmy Integromat, Nanits Universe Ltd., TouchArt, Legito a Retailys. Během tříměsíčního pobytu, zatímco budou zdokonalovat své produkty a služby, získají dobrou znalost místního trhu i lokálních obchodních zvyklostí.

4. 2. 2018

CzechInvest

Agentura CzechInvest vyhlásila na konci minulého roku výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechMatch. Vybrané start-upy poletí v dubnu 2018 do Singapuru, kde budou prezentovat své projekty přímo investorům. Od CzechInvestu získají podporu v hodnotě 100 tisíc Kč. Zájemci se mohou hlásit od 5. do 16. 2. 2018

31. 1. 2018

CzechInvest

Již od října minulého roku Hlavní město Praha realizuje pět projektů se společným názvem „Pražské vouchery“. Jedním z nich je i „Pražský voucher na inovační projekty“, který podpoří malé a střední podniky v oblasti inovací. Žádosti o ně bude možné podávat od 30. 3. 2018.

28. 1. 2018

Vědavýzkum.cz