facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

České centrum v Berlíně spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Berlíně a zastoupením agentury CzechInvest v Německu pořádá 19. dubna 2018 třetí ročník akce Czech Startup Pitch. V něm se vybrané české digitální startupy představují německé odborné veřejnosti.

12. 12. 2017

CzechInvest

HeatVentors z Maďarska se stal vítězem dalšího ročníku mezinárodní technologické soutěže PowerUp! pro inovativní startupy v oblasti energetiky. Vítěz zaujal porotu řešením, které umožňuje nový způsob skladování energie. Český startup skončil třetí.

10. 12. 2017

InnoEnergy

Možná jsme jen krůček od skokového zvýšení kapacity baterií v běžných zařízeních. To vše pouhou úpravou obvodů. Slibuje to projekt Jiřího Matyáše z Vysokého učení technického v Brně (VUT), který se stal drtivým vítězem letošní soutěže IT SPY. Jeho práce, která má dopad v celosvětovém měřítku, porazila letošních 1700 diplomových prací z 16 českých a slovenských univerzit.

9. 12. 2017

IT SPY

V Praze a Ostravě právě probíhají první instalace inovativní průmyslové 3D tiskárny HP Jet Fusion pro rychlé prototypování a sériovou výrobu plastových dílů. Do České republiky vstupuje 3D tiskárna firmy HP jen krátce po prvních instalacích v USA, Francii a v Německu a je tak vůbec první zemí střední a východní Evropy, kde se technologie HP Multi Jet Fusion 3D uplatňuje.

7. 12. 2017

3DEES

Přilákat, sledovat a analyzovat činnost hackera – to je cíl nového projektu českých odborníků z oblasti IT. Vytvořili komplexní řešení, včetně aplikace, které zapojuje do boje proti kyberútokům veřejnost. Unikátní inovaci v boji proti kyberzločincům podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR) částkou 1,3 milionu korun z programu DELTA.

2. 12. 2017

TA ČR

Tým studentů z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze získal druhé místo v prestižní soutěži The Alexa Prize, kterou pořádá společnost Amazon. Za vývoj bota Alquist obdrželi svěřenci Jana Šedivého 100 tisíc dolarů.

29. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Technologické centrum AV ČR připravuje na 11. prosince 2017 informační seminář k novým výzvám EIC (European Innovation Council) a INNOSUP (For a better innovation support to SMEs) 2018 - 2020 v programu Horizont 2020.

28. 11. 2017

TC AV ČR

Češka Eva Dudová se se svou Přestupní stanicí, start-upovým projektem pro podporu lidí bez domova, umístila mezi vítěznými nápady v soutěži Startery CEE. Ve finále regionální soutěže organizované společností SAP a agenturou Social Impact bylo 25 start-upistů s nápadem na řešení společenského problému z regionu střední a východní Evropy.

26. 11. 2017

CzechInvest

Dotace inovačního centra pomohla společnosti Buzuluk a.s. sídlící v Komárově s výzkumem tvrdokovových návarů pro hnětací stroje určené pro míchání extrémně abrazivních směsí. Nové žádosti o inovační vouchery Středočeského inovačního centra mohou firmy podávat už od poloviny listopadu.

19. 11. 2017

SIC

Pokud jste malý či střední podnik a chcete, aby vaše firma držela krok s dobou, právě pro vás je určen Inovační voucher. Díky němu můžete inovovat svůj produkt nebo službu společně s univerzitou a navíc dostat dotaci až ve výši 150 000 Kč. Příjem žádostí potrvá od 13.11. až do 31.12.2017.

13. 11. 2017

SIC