facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Asociace výzkumných organizací (AVO) pořádá každý rok na jaře konferenci a na ni navazující Valné shromáždění členů AVO. Ta letošní se koná 4. května 2017 a bude se věnovat především propojení výzkumu a byznysu a spolupráce výzkumných organizací s firmami. Ukážeme příklady dobré praxe, ale pohovoříme i o slabinách.

14. 3. 2017

AVO

Ve dnech 21. - 23. 3 . 2017 proběhne v Hustopečích u Brna další ročník Týdne výzkumu a inovací pro praxi a životní prostředí (TVIP 2017).

7. 3. 2017

tretiruka.cz

Již čtvrtým rokem pořádala VŠB-TU Ostrava akcelerační program Green Light. Do finální Startup Show postoupilo 11 nejlepších nápadů, většinou studentů či absolventů do 30 let. Zvítězil prototyp cyklostanu a nový designový typ osvětlení.

6. 3. 2017

VŠB-TU Ostrava

Vědci z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze přišli na nový způsob výroby lékařských stentů. Stenty se v medicíně používají pro zprůchodňování tělních trubic a jejich příprava pomocí dosavadní technologie je poměrně náročná. Své poznatky docent Pavel Novák a inženýr Pavel Salvetr publikovali a nyní se chystají oslovit výrobní firmy.

1. 3. 2017

VŠCHT v Praze

CzechInvest bývá často vnímán jako státní instituce, která se zaměřuje zejména na lákání zahraničních investic. Velká část jejích aktivit se však váže také k podpoře českého podnikatelského prostředí, včetně technologické vyspělosti zdejší ekonomiky. Právě na tuto oblast se soustředí Oddělení podpory výzkumu, vývoje a inovací, které se snaží zajistit větší synergii mezi firmami a výzkumnými organizacemi uvnitř České republiky i na mezinárodní úrovni.

28. 2. 2017

Eva Bartoňová

Ve středu předal předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko řediteli odboru archivní správy a spisové služby MVČR Jiřímu Úlovci výsledek aplikovaného výzkumu, jímž je prototyp softwarového řešení pro elektronické zpracování archiválií ELZA.

26. 2. 2017

TA ČR

Dne 8. března 2017 proběhne v Bruselu vyhlášení čtvrtého ročníku Ceny Evropské unie pro ženy inovátorky (EU Prize for Women Innovators), která odměňuje ženy za úspěšné uvádění inovací na trh. Oceněny budou ženy, které založily vlastní firmu s ročním obratem nad 100 000 eur.

18. 2. 2017

Vědavýzkum.cz

Napadá vás, jak využít vesmírné technologie v běžném životě? ESA BIC Prague nabízí finanční podporu ve výši 50 tisíc EUR, technickou pomoc, poradenské služby i zvýhodněné pronájmy kanceláří. Cílem inkubace je rozvíjet začínající podnikatelské projekty a pomoci jim prosadit se na trhu u nás i v zahraničí.

10. 2. 2017

Agentura CzechInvest

Neúčelné plýtvání energiemi na vysokoškolských kolejích přivedlo studenta Radima Malinowského k vytvoření zařízení, které dokáže určit, kdy je prostor chodeb využit a z toho pak odvodit, kolik energie se promrhalo. Výsledek? V 95 % času se na chodbách svítilo zbytečně. Na podzim 2015 se s projektem přihlásil do akcelerátoru Green Light a uspěl. Pár měsíců na to získal miliónovou investici, díky níž se může podnikání plně věnovat a zařízení dále vyvíjet.

7. 2. 2017

VŠB-TU Ostrava

Evropská komise vyhlásila soutěž zaměřenou na materiály pro čistý vzduch. Cílem akce je snížení koncentrace částic v ovzduší ve městech za pomoci inovativních materiálů. Odměnou pro vítěze bude 3 miliony eur.

5. 2. 2017

Vědavýzkum.cz