facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Technologické centrum Akademie věd ČR (TC AV) nedávno vydalo novou publikaci, která přehledně informuje o možnostech podpory špičkových inovací prostřednictvím nástrojů Evropské rady pro inovace (EIC). Jsou jimi SME Instrument, Fast Track to Innovation, FET-Open a EIC Horizon Prizes.

20. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Nadějný start-up pomáhá s monitorováním jednoho z největších problémů současnosti – nedostatku srážek v zemědělství. Ohrožuje ho především přebujelá a nepřehledná byrokracie českého podnikatelského prostředí.

16. 12. 2018

BusinessInfo.cz

Evropský inovační a technologický institut (EIT) zřídil dvě nová inovační společenství v oblastech městské mobility (Urban Mobility) a výroby (Manufacturing). Každé společenství může získat z Evropské unie až 80 milionů eur ročně. Součástí obou společenství jsou i české organizace. Jedno z lokálních center pro městskou mobilitu má být v Praze.

11. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Elitní akademická soutěž IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší diplomovou práci ze všech, které vznikly v daném roce na českých a slovenských univerzitách, zná své vítěze. Je jím Petr Mánek z pražského Matfyzu, který zdokonalil Comptonovu kameru, jež se používá v lékařství pro screening onkologicky nemocných pacientů nebo při detekci radioaktivního záření.

8. 12. 2018

FYI

Devátý ročník elitní studentské soutěže IT SPY, která vybírá nejzajímavější a nejinovativnější IT diplomové práce z Česka a Slovenska, zná své finalisty. Akademická porota vybrala 9 nejlepších diplomových projektů, které se 6. prosince 2018 utkají ve finále o titul nejlepší česko-slovenské diplomky. Vítěz získá 1 000 eur na další rozvoj svého projektu.

25. 11. 2018

FYI Prague

Moravskoslezské inovační centrum podpořilo nápad mladých počítačových nadšenců, kteří vytvořili inovativní počítačové komponenty, které je možné skládat dle vlastní fantazie podobně jako stavebnici. Projekt byl podpořen v rámci akceleračního programu Green Light.

23. 11. 2018

MSIC

Zájem o spolupráci s Izraelem na poli výzkumu, vývoje a inovací ve světě roste a Česká republika nechce zůstat pozadu. Na úvod týdenního inovačního česko-izraelského workshopu vystoupil v pondělí v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT Simon Litsyn, profesor Telavivské univerzity, inovátor a jeden z duchovních otců flash disku.

20. 11. 2018

Vědavýzkum.cz

Až stotisícové poukazy na společné projekty mezi kreativními profesionály a jihomoravskými firmami bude rozdávat město Brno ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem. Aktuálně hledá kreativce, kteří firmám nabídnou své služby ve speciální galerii.

18. 11. 2018

JIC

V pondělí 19. listopadu 2018 se v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze uskuteční přednáška profesora Simona Litsyna z univerzity v Tel Avivu nazvaná Vzdělání pro inovace. Přednáška zahájí týdenní inovační a podnikatelský workshop pořádaný ČVUT v Praze a neziskovou organizací STAR Research & Innovation Cluster v Dolních Břežanech.

14. 11. 2018

ČVUT v Praze

Moravskoslezské inovační centrum (MSIC) pořádá dne 23. listopadu 2018 seminář na téma Podpora inovací ve firmách – jak dělat inovace systematicky a efektivně?

14. 11. 2018

MSIC