facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní superpočítačové centrum IT4Innovations zvou na workshop k iniciativě EuroHPC. Akce se bude konat dne 16. května 2018.

29. 4. 2018

MŠMT

Inovační a startupové centrum weXelerate spojuje velké společnosti se začínajícími firmami z celého světa, aby spolupracovaly na konkrétních inovačních projektech, otevřely nové trhy a rozvíjely trendové produkty a služby. Hlavní částí inovačního ekosystému weXelerate je čtyřměsíční akcelerátor, otevřený začínajícím firmám z celého světa. Nový termín pro podávání přihlášek je do 9. května 2018

18. 4. 2018

weXelerate

Šéf světové jedničky v oblasti umělé inteligence a další špičkoví inovátoři promluví na mezinárodní konferenci v rámci Týdne inovací 2018. Představí se nejvyvinutější humanoidní robotka současnosti, Sophia. K vidění budou hi-tech inovace, např. rostlina produkující elektřinu prostřednictvím fotosyntézy. Proběhnou odborné semináře a více než 100 doprovodných akcí.

16. 4. 2018

ELAI

Do přístrojů na výzkum a vývoj zcela unikátních high-tech materiálů, které se využívají v kosmickém a leteckém průmyslu, investovala česká společnost TOSEDA 4 miliony korun. S polovinou nákladů, 2 miliony korun, jí pomohla dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014-2020. Ta společnosti umožní další rozvoj a příležitost soutěžit s předními světovými lídry v oblasti výroby nanomateriálů – Japonskem, Čínou a USA.

15. 4. 2018

BusinessInfo.cz

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se na ostravské technické univerzitě uskutečnilo slavnostní finále již 5. ročníku programu na podporu podnikání GREEN LIGHT. Před porotou a publikem se představilo 8 začínajících podnikatelských projektů. U poroty a diváků nejvíce uspěl osobní měřák ovzduší Dustee, zabodoval ale také systém pro vizualizaci 3D obsahu nebo pomůcka pro plastické chirurgy.

14. 4. 2018

VŠB-TUO

Zájemci o účast ve startupové soutěži PowerUp! se mohou hlásit už jen do 19. dubna 2018. Díky velkému zájmu organizátor EIT InnoEnergy zvýšil hlavní cenu z 20.000 eur na 30.000 euro.

13. 4. 2018

InnoEnergy

Evropská komise a Evropský investiční fond (EIF) spustily celoevropský program fondu fondů rizikového kapitálu (VentureEU), který bude podporovat investice do inovativních začínajících a rychle se rozvíjejících podniků v Evropě.

12. 4. 2018

Evropská komise

Centrum transferu biomedicínských technologií vás zve na workshop s názvem Investování do startupů – základní pojmy a transakce, zájmy investora a startupistů.

6. 4. 2018

Centrum transferu biomedicínských technologií

Ve dnech od 14. do 21. května 2018 se uskuteční již třetí ročník Týdne inovací, největší celorepublikové události k podpoře inovací. Hlavní událost, inovační veletrh a mezinárodní konference, se koná 14. května v pražském Foru Karlín. Během celého týdne se pak uskuteční více než 100 doprovodných událostí napříč celou Českou republikou.

4. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Až pětadvacet nových start-upů přijme CzechInvest do projektu CzechStarter, ve kterém jim zkušení mentoři a poradci během sedmi měsíců pomohou nastartovat a rozvíjet jejich podnikání. Ty nejúspěšnější se navíc na dva týdny podívají do akcelerátoru BootUP v Silicon Valley.

31. 3. 2018

CzechInvest