facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Dne 22. ledna 2019 se v Brně uskuteční třetí ročník konference Brno Industry 4.0 s podtitulem „Poznejte svět digitalizace výroby". Konferenci pořádá Industry Cluster 4.0 a Regionální hospodářská komora Brno.

6. 1. 2019

TC AV ČR

Evropská rada pro inovace (EIC) zveřejnila na konci roku 2018 výsledky výzev v rámci nástroje pro malé a střední podniky (SME Instrument) a nástroje Fast Track to Innovation. Celkem 283 projektů podpoří částkou přesahující 173 milionů eur. Mezi úspěšnými žadateli jsou také tři podniky z České republiky.

3. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Téma umělé inteligence v současnosti rezonuje na evropské úrovni a vznikají iniciativy na rozvoj a podporu umělé inteligence v rámci Evropské unie. Řada evropských zemí mapuje či již má zmapovanou situaci na národní úrovni. Česká republika nechce zůstat pozadu, a proto si Úřad vlády nechal ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR zpracovat odbornou studii s názvem Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v České republice.

30. 12. 2018

Úřad vlády

Byl vyhlášen druhý ročník prestižní soutěže European Startup Prize for Mobility určené pro mladé start-up firmy se zaměřením na mobilitu. Registrace je možná do 21. 1. 2019.

23. 12. 2018

Enterprise Europe Network

Technologické centrum Akademie věd ČR (TC AV) nedávno vydalo novou publikaci, která přehledně informuje o možnostech podpory špičkových inovací prostřednictvím nástrojů Evropské rady pro inovace (EIC). Jsou jimi SME Instrument, Fast Track to Innovation, FET-Open a EIC Horizon Prizes.

20. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Nadějný start-up pomáhá s monitorováním jednoho z největších problémů současnosti – nedostatku srážek v zemědělství. Ohrožuje ho především přebujelá a nepřehledná byrokracie českého podnikatelského prostředí.

16. 12. 2018

BusinessInfo.cz

Evropský inovační a technologický institut (EIT) zřídil dvě nová inovační společenství v oblastech městské mobility (Urban Mobility) a výroby (Manufacturing). Každé společenství může získat z Evropské unie až 80 milionů eur ročně. Součástí obou společenství jsou i české organizace. Jedno z lokálních center pro městskou mobilitu má být v Praze.

11. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Elitní akademická soutěž IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší diplomovou práci ze všech, které vznikly v daném roce na českých a slovenských univerzitách, zná své vítěze. Je jím Petr Mánek z pražského Matfyzu, který zdokonalil Comptonovu kameru, jež se používá v lékařství pro screening onkologicky nemocných pacientů nebo při detekci radioaktivního záření.

8. 12. 2018

FYI

Devátý ročník elitní studentské soutěže IT SPY, která vybírá nejzajímavější a nejinovativnější IT diplomové práce z Česka a Slovenska, zná své finalisty. Akademická porota vybrala 9 nejlepších diplomových projektů, které se 6. prosince 2018 utkají ve finále o titul nejlepší česko-slovenské diplomky. Vítěz získá 1 000 eur na další rozvoj svého projektu.

25. 11. 2018

FYI Prague

Moravskoslezské inovační centrum podpořilo nápad mladých počítačových nadšenců, kteří vytvořili inovativní počítačové komponenty, které je možné skládat dle vlastní fantazie podobně jako stavebnici. Projekt byl podpořen v rámci akceleračního programu Green Light.

23. 11. 2018

MSIC