facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Postdoc v oblasti translačního výzkumu nádorů

20. 6. 2020
Postdoc v oblasti translačního výzkumu nádorů

Pro práci na projektu financovaném Evropskou unií zaměřeném na translační medicínu v oblasti nádorového výzkumu, který vede prof. Kari Hemminki, nabízíme několik PostDoc pozic v různých oborech. Pracoviště je v Biomedicínském centru Lékařské fakulty, Karlovy univerzity, v Plzni, v České republice.

Zaměření bude alespoň zpočátku na nádory kolorekta. Cílem je zhodnotit genetické a buněčné změny probíhající při rozvoji nádoru z prekurzorů (adenomů) k jednotlivým nebo vícenásobným nádorům kolorekta a nakonec metastázím. Výsledky pomohou pochopit roli genetických a buněčných událostí v různých fázích vývoje nádoru a přispějí s informacemi o možných cílech terapií. Zatímco se ukazuje, že většina nádorů kolorekta se vyvíjí z adenomatózních polypů tak se i přesto zdá, že většina neoplastických adenomů se v nádor nevyvine.

Imunitní systém hraje klíčovou roli v procesech zmírňujících zhoubnou transformaci. Pod drobnohledem imunitního systému přežívající nádorové buňky mají snahu akumulovat zejména takové vlastnosti, které jim umožňují vyhnout se zničení imunitním systémem.

METODY: Studie budou prováděny ve spolupráci s klinickými pracovišti pracujícími s lidskými vzorky, genomické, transkriptomické a epigenomické a imunologické analýzy budou využívat patologické řezy a čerstvě zmrazené tkáně vzorků polypů časných adenomů, nádorů kolorekta a přilehlých střevních epitelů, nádorových metastáz. Analyzovat se budou data z cílených nebo náhodných sekvenací různých oblastí DNA i mRNA molekul, včetně analýz počtu kopií, epigenomického profilování a imunohistochemie. Laboratoř je dobře vybavena včetně přístrojů RT-PCR, Illumina Miseq, PacBio Sequel, kapilárním sekvenátorem, Agilent SureScan microarray scannerem, zařízením pro kultivaci tkáňových buněk, proteomiku a také pro chirurgii zvířat.

Požadavky

  • PhD v molekulární biologii, genetice, imunologii, medicíně nebo bioinformatice
  • vědecké a laboratorní zkušenosti doložené publikacemi
  • motivace a schopnost pracovat v týmu
  • komunikační dovednosti v angličtině slovem i písmem

Přihlášky zašlete nejpozději 30. července 2020 včetně

  • motivačního dopisu s krátkým popisem předchozí výzkumné činnosti a zkušeností
  • Curriculum vitae se seznamem publikací
  • kopie diplomů a disertační práce (zájemci těsně před obhajobou se mohou přihlásit také)

Přihlášky nebo dotazy posílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zdroj: Lékařská fakulta UK v Plzni