facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Specialista TZB

10. 1. 2019

Fyzikální ústav Akademie věd ČR hledá nového kolegu či kolegyni na pozici Specialista technického zařízení budov (TZB).

Pro potřeby excelentního vědeckého výzkumu a dalšího rozvoje FZÚ chceme postavit nový multifunkční objekt (Nový pavilon FZÚ), a proto nyní hledáme nového kolegu / kolegyni.

Náplň práce:

1. Pro stavbu Nového pavilonu FZÚ

Ve fázi přípravy a realizace stavby:

  • Zodpovídá za projektovou dokumentaci, provádí její kontrolu, připravuje požadavky na změny v prováděcí dokumentaci, je zodpovědný za jejich předání zhotoviteli, kontrolu jejich zapracování a jejich evidenci.
  • Průběžné sleduje potřeby na vybavení místností a budovu jako celek a jejich soulad s projektovou dokumentací (potřebné příkony a výkony, nosnosti podlah, rozměry místnosti, rozmístění zařizovací předmětů, nábytku a vědeckých aparatur a s nimi související připojovací místa pro média, atd.). Případný nesoulad s dokumentací aktivně řeší.
  • Poskytuje podklady a konzultace jednotlivým vědeckým pracovníkům projektu Solid k projektové dokumentaci.
  • Je zodpovědný za zajištění připravenosti jednotlivých místností pro instalaci technologií a vědeckých aparatur.
  • Sleduje postup výstavby, dodržení harmonogramů, milníky, spolupracuje s týmem správce stavby.
  • Účastní se kontrolních dnů stavby, přebírání jednotlivých technologických celků.
  • Po dokončení realizace stavby:
  • Zodpovídá za provoz nového pavilonu v oblasti TZB (ZTI, Elektro silnoproud/ slaboproud, VZT, chlazení, tepelná čerpadla, MaR, technické plyny) a dalších vyhrazených technických zařízení.
  • Zajišťuje servis zařízení a jejich revize.
  • Vede dokumentaci.
  • Je zodpovědný za plán investic a jejich realizaci.

 2. Pro stávající budovu FZÚ Slovanka (cca 20-30 % úvazku):

  • V rámci technickoprovozního oddělení spolupracuje s hlavním energetikem ústavu na zajištění provozu elektrických a energetických zařízení na pracovišti Slovanka a dalších vyhrazených technických zařízení.
  • Požadavky:
  • Technické vzdělání se specializací na TZB, ideálně absolvent magisterského studia ČVUT/VUT
  • 2 roky praxe, ideálně autorizovaný technik/inženýr;
  • schopnost orientace v projektové dokumentaci;
  • znalost přípravy harmonogramů, kalkulací a rozpočtů;
  • znalost práce na PC, MS Office, MS Project AutoCAD (nejsou podmínkou);
  • schopnost týmové spolupráce;
  • odolnost vůči stresu a psychické zátěži;
  • samostatnost při rozhodování, odpovědnost, aktivní přístup, komunikativnost, flexibilita.

Nabízíme:

  • jedinečnou příležitost podílet se na realizaci budovy pro excelentní vědecký výzkum;
  • zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek;
  • podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu;
  • týden dovolené nad rámec zákona;
  • stravenky;
  • po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a dovolenou;
  • odborná školení a jazykové kurzy.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: FZU AV ČR