facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Stáž na FNUSA-ICRC v rámci projektu PročByNe?

14. 1. 2020
Stáž na FNUSA-ICRC v rámci projektu PročByNe?

Stáž mezi vědci není žádná věda. Příležitost vyzkoušet si to na vlastní kůži dostane v rámci projektu PročByNe? student, který projde úspěšně výběrovým řízením a stane se tak na dva týdny „stínem“ ředitele Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA a uznávaného neurologa Gorazda B. Stokina.

Stáž je určená pro studenty ve věku od 18 do 25 let, kteří mají zájem o propagaci české vědy, klinický a translační výzkum, spolupráci s průmyslovým sektorem nebo si chtějí vyzkoušet vrcholový management v mezinárodní organizaci s více než čtyřmi sty zaměstnanců z téměř třiceti zemí světa. Vybraný stážista stráví dva týdny během letošního únoru stínováním Gorazda B. Stokina a získá tak možnost nahlédnout do samotného srdce FNUSA-ICRC.

Projekt motivačních stáží PročByNe? je unikátní příležitostí pro mladé lidi, kteří chtějí už při studiu získat zkušenosti a nastartovat svou kariéru na místech, která nejsou běžně dostupná. Od roku 2015 projekt zprostředkoval stáž v zajímavých institucích či u špičkových manažerů nebo politiků šedesáti studentům. Ambiciózním mladým lidem dává také možnost prostřednictvím Sběrny přání zažádat o konkrétní místo a čekat, jestli se jejich profesní sen vyplní.

Pod názvem PročByNe? se ukrývá zkratka pro Propojení českého byznysu proti nezaměstnanosti, což je i hlavním cílem tohoto projektu. Stojí za ním kancelář europoslankyně Martiny Dlabajové, která se ze své pozice aktivně věnuje prevenci nezaměstnanosti mladých lidí. V Evropském parlamentu je projekt podporován Aliancí liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE).

Deadline přihlášek pro dvoutýdenní únorovou stáž je 15. ledna 2020. Zájemci se mohou přihlašovat prostřednictvím formuláře na webu www.procbyne.cz. Podmínkou je věk mezi 18 a 25 lety a vzhledem k prostředí mezinárodní organizace také výborná znalost angličtiny.
.

 

Zdroj: FNUSA-ICRC