facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Kdo je největší investor do firemního výzkumu a vývoje?

27. 10. 2017
Kdo je největší investor do firemního výzkumu a vývoje?

Kdo je největší investor do firemního výzkumu a vývoje a koho v inovacích nejvíce ohrožuje ekonomický protekcionismus? Na to se ptá nová studie vypracovaná společností PricewaterhouseCoopers (PwC). Zkoumala první tisícovku největších investorů do firemního výzkumu mezi lety 2011 - 2017.

Padesát dva procent dotazovaných zástupců firem odpovědělo, že politika ekonomického protekcionismu bude mít mírný nebo výrazný vliv na výzkumné aktivity jejich společností. Mezi zeměmi, jejichž inovační výkon protekcionismus ohrožuje nejvíc, je Čína, USA i Velká Británie. Naopak Kanadě, Francii a Německu by větší protekcionistická opatření pravděpodobně pomohla.

PricewaterhouseCoopers dále sestavil žebříček největších soukromých investorů, kteří financují vlastní výzkum a vývoj. Firmy totiž investují do svých laboratoří a vědců stále více peněz. Jen za rok 2017 vzrostly výdaje do výzkumu u tisíce největších investorů o 3,2 %. Šest firem z první desítky pochází ze Spojených států, dvě ze Švýcarska, jedna firma je německá. Z Asie se mezi prvních deset investorů dostala pouze společnost Samsung z Jižní Koreje. Na celou studii včetně metodologie se můžete podívat zde.

PWCstudie

 Zdroj: PricewaterhouseCoopers

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: PricewaterhouseCoopers, AVO