facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Robert Plaga uveden do funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy

18. 12. 2017
Robert Plaga uveden do funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Předseda vlády Andrej Babiš v pondělí 18. prosince 2017 uvedl do funkce Roberta Plagu jako nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Vedením sekce vysokého školství, vědy a výzkumu byl pověřen Pavel Doleček.

Robert Plaga do svého jmenování ministrem působil od roku 2015 jako náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu. Předtím byl odborným asistentem a ředitelem Centra transferu technologií na Mendelově univerzitě v Brně, kde získal magisterský a také doktorský titul.

Vedením sekce vysokého školství, vědy a výzkumu byl pověřen Pavel Doleček, který od listopadu 2016 zastával pozici zástupce náměstka.

Na tiskové konferenci nový ministr jmenoval jako jednu z priorit, které by se mohly objevit v programovém prohlášení vlády, navyšování prostředků do vysokých škol. Toto navyšování by však mělo být podmíněno vyšší reflexí společensky potřebných profesí (například lékaři a učitelé). V oblasti vědy se dá předpokládat, že mezi diskutovaná témata bude patřit například zajištění předvídatelného a transparentního institucionálního financování pro výzkumné organizace a výše jeho podílu na celkovém financování vědy.

Autor: Vědavýzkum.cz (AV)

Zdroj: MŠMT, ČT24