facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Zástupci české vědy, výzkumu a inovací jednali s elitní delegací amerických podnikatelů o perspektivách spolupráce

24. 5. 2018
Zástupci české vědy, výzkumu a inovací jednali s elitní delegací amerických podnikatelů o perspektivách spolupráce

Ve středu 23. května 2018 se v prostorách Úřadu vlády ČR setkali členové Rady pro výzkum, vývoj a inovace a další představitelé české vědy, výzkumu a inovací s nejvýznamnější delegací amerických podnikatelů posledních let. Na dvoudenní návštěvu České republiky přicestovali prezidenti, viceprezidenti a ředitelé jedenácti amerických korporací, sdružených v prestižní asociaci ACEBA.

Delegaci tvořila dvacítka top manažerů firem Amgen, Archer Daniels Midland, Lockheed Martin, Medtronic, Merck Sharp & Dohme, Orbital ATK, Phillip Morris International, TE Connectivity, Textron, Thermo Fisher Scientific nebo Westinghouse. Američtí podnikatelé se v průběhu dvoudenní návštěvy setkali i s předsedou vlády ČR Andrejem Babišem a dalšími členy vlády.

Dnešní setkání na národní úrovni zaměřené na aplikovaný výzkum a inovace s mezinárodním přesahem vedl za českou stranu místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček. Zúčastnili se jej vrcholoví představitelé CzechInvestu, Akademie věd ČR, vysokých škol a dalších organizací podporujících výzkum a inovace. Mezi hlavní témata spojená s investicemi, rozvojem vzájemného obchodu a společného výzkumu patřila letecká technika a kosmický průmysl, farmaceutický průmysl, potravinářství, energetika, obranný průmysl, obnovitelná paliva a medicínské technologie.

Všechny zúčastněné korporace patří do absolutní špičky světových inovátorů, přičemž např. firma Thermo Fisher Scientific, zastoupená v delegaci prezidentem a viceprezidentem společnosti, je světovým lídrem v poskytování služeb v oblasti vědy s příjmy ve výši 18 miliard dolarů a více než 55 tisíci zaměstnanců na celém světě.

Čelní reprezentanti českého výzkumu a byznysu představili americkým investorům mj. kapacity velkých výzkumných center a infrastruktur, kterých je u nás více než stovka a jež dokáží nabídnout excelentní výzkumné zázemí, nejmodernější technologie a špičkové výzkumné týmy.

 

Zdroj: Úřad vlády