Vytisknout tuto stránku

Zveřejněny oborové bibliometrické analýzy za rok 2016

4. 6. 2018
Zveřejněny oborové bibliometrické analýzy za rok 2016

Oborové bibliometrické analýzy zpracované Odborem Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) a komentované Odbornými panely jsou jedním z podkladů pro hodnocení výzkumných organizací podle Metodiky M17+ v rámci Modulu 2.

Hlavním výstupem tohoto modulu jsou bibliometrické analýzy zpracované detailně pro jednotlivé výzkumné organizace, které jsou výzkumným organizacím zpřístupňovány v návaznosti na zveřejnění těchto oborových zpráv. Celkové hodnocení výzkumných organizací (které bude mít vzhledem k relativně malému množství podkladů orientační charakter) bude provedeno na základě výsledků v Modulech 1 a 2, případně dalších, postupem podle Metodiky M17+.

V oborových bibliometrických zprávách jsou navíc identifikována česká pracoviště, která ve sledovaném období publikovala v nejprestižnějších časopisech příslušných oborů. Z důvodu maximální transparentnosti jsou zveřejněny i výchozí bibliometrické analýzy nad daty WoS a Scopus, v přiložených souborech Excel pak veškeré výsledky, které do hodnocení vstoupily, a další podpůrné materiály.

Oborové bibliometrické analýzy jsou k dispozici ke stažení zde.

 

Zdroj: RVVI