facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Kdo je největší investor do firemního výzkumu a vývoje a koho v inovacích nejvíce ohrožuje ekonomický protekcionismus? Na to se ptá nová studie vypracovaná společností PricewaterhouseCoopers (PwC). Zkoumala první tisícovku největších investorů do firemního výzkumu mezi lety 2011 - 2017.

27. 10. 2017

Vědavýzkum.cz

Více než polovina studentů doktorské studium nikdy nedokončí. I ti úspěšní navíc často studují velmi dlouho – průměrná doba úspěšného studia je téměř pět a půl roku a jen 7 % doktorandek a doktorandů absolvuje v řádném termínu. Přestože mezi jednotlivými univerzitami a fakultami existují v úspěšnosti doktorandů nezanedbatelné rozdíly, nízká úspěšnost studia je problémem všech oborů.

23. 10. 2017

Šimon Stiburek

Akademický senát Univerzity Karlovy dnes navrhnul do funkce rektora pro další čtyřleté období Tomáše Zimu. Také na dalších vysokých školách a ústavech Akademie věd ČR probíhají volby nového vedení. V poměrně krátké době se tak může významně obměnit management českých výzkumných organizací ve veřejném sektoru.

20. 10. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská komise zveřejnila zprávu expertní skupiny SFR I (Horizon 2020 Experts Group on Strategic Foresight for R&I Policy) o významu foresightu v evropské politice výzkumu, vývoje a inovací, zejména při přípravě nového rámcového programu.

19. 10. 2017

TC AV ČR

Program ZÉTA je prvním, kde Technologická agentura ČR (TA ČR) bonifikuje dobrou politiku lidských zdrojů a rovné příležitosti mužů a žen na pracovišti. Těm nejlépe hodnoceným uchazečům a držitelům HR Award přiznává 30 % paušálu v podpořených projektech.

18. 10. 2017

TA ČR

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 11. října 2017 setkal s vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem, aby s ním bilancoval výsledky vlády v oblasti vědy a výzkumu. Během schůzky v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze také hodnotili uplynulé čtyři roky koaliční spolupráce.

12. 10. 2017

Úřad vlády ČR

V současnosti vrcholí jednání mezi veřejnými vysokými školami a vládou o tom, kolik peněz poputuje na terciární vzdělávání v příštím roce. Ať už dopadne výsledné řešení jakkoliv, blížící se parlamentní volby budou pro představitele vysokých škol znamenat znovunastolení otázky o dalším vývoji financování vysokého školství a vědy.

29. 9. 2017

Universitas

Dne 26. 9. 2017 se na půdě Senátu Parlamentu České republiky konal odborný seminář s názvem „Expertní podpora Akademie věd ČR zákonodárcům“. Seminář otevřel klíčovou otázku spolupráce politiků s akademickou sférou.

27. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) na svém zasedání v pátek 22. září 2017 navrhla historika a archeologa Prof. Petra Sommera na udělení nejvyššího vědeckého ocenění Národní ceny Česká hlava 2017. Jednala také o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu na vědu a výzkum a o chystané Analýze stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice

25. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Rok pracovala Jana Římanová na plný úvazek a zároveň na svém doktorátu. Po roce oznámila školiteli, že končí. Důvod? Její stipendium činilo v prvním ročníku šest tisíc korun měsíčně. 

21. 9. 2017

Universitas