facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Dosavadní předseda Technologické agentury České republiky (TA ČR) Petr Očko ke konci června opouští svou pozici a přesouvá se na Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Z pozice náměstka chce pokračovat v podpoře inovací a výzkumu a vývoje.

22. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Premiér Andrej Babiš a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga jednali tento týden s eurokomisařem pro výzkum, vědu a inovace Carlosem Moedasem. Tématem schůzek bylo laserové centrum ELI a nový rámcový program Horizon Europe.

15. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Eurokomisař pro výzkum, vědu a inovace Carlos Moedas se v rámci své návštěvy České republiky zúčastnil veřejné diskuse na půdě Akademie věd ČR. Probíral se budoucí rámcový program Horizon Europe, problematika transferu technologií, mobilita výzkumníků nebo otázky spojené s Brexitem.

14. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Podle aktuální informace Ministerstva školství, mláděže a tělovýchovy (MŠMT) mají organizace zapsané na seznamu výzkumných organizací povinnost dodat přehled výše příjmů z transferu znalostí a způsob jejich užití za předcházející kalendářní rok, a to do 30. 6. 2018.

14. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Na začátku tohoto týdne se v Praze za účasti předních odborníků uskutečnily hned dvě diskuze na téma vědecké diplomacie. První z nich pořádala Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českými centry, nad druhou převzal záštitu Francouzský institut v Praze.

13. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Inovační aktivita českých podniků v roce 2016 poprvé od ekonomické krize vzrostla, především díky rostoucímu úsilí malých podniků. Poprvé se také investovalo více do výzkumu a vývoje než do tzv. neznalostních inovací. Na průměr Evropské unie to ale zatím nestačí.

11. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Nová, unikátní aplikace think-tanku IDEA nabízí netradiční pohled na publikační profil výzkumných pracovišť. Zobrazuje a srovnává česká výzkumná pracoviště z hlediska publikací v časopisech podezřelých z predátorských praktik a v časopisech s výrazně místní autorskou základnou.

7. 6. 2018

CERGE-EI

Oborové bibliometrické analýzy zpracované Odborem Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) a komentované Odbornými panely jsou jedním z podkladů pro hodnocení výzkumných organizací podle Metodiky M17+ v rámci Modulu 2.

4. 6. 2018

RVVI

Od 1. července 2018 přebírá Rakousko předsednictví v Radě Evropské unie. Vystřídá tak Bulharsko. Podle dosavadních informací se zdá, že oblast výzkumu, vývoje a inovací mezi prioritu rakouského předsednictví patřit nebude.

3. 6. 2018

Vědavýzkum.cz

Předseda vlády a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš vyhlašuje v souladu s příslušnými předpisy výzvu k podávání návrhů na jednu členku či člena předsednictva Grantové agentury České republiky GA ČR.

1. 6. 2018

Úřad vlády ČR