facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Rozhovory a profily

Rozhovory a profily

Jak změnil program ÉTA Technologické agentury ČR společenské, humanitní a umělecké obory? A co nového se plánuje v inovovaném Kampusu Hybernská? O tom všem portál Vědavýzkum.cz hovořil s Marcelem Krausem, tvůrcem programu ÉTA, který od začátku letošního roku nově stojí v čele univerzitního rozvojového projektu Hyb4City v Kampusu Hybernská.

7. 5. 2021

Vědavýzkum.cz

S Martinem Fuskem, ředitelem IOCB Tech, dceřiné společnost Ústavu organické chemie a biochemie, jsme si v exluzivním rozhovoru povídali o novém programu MIT-Czech Republic Seed Fund, který podpoří spolupráci mezi vědci z Česka a amerického MIT. Na co přesně budou moci vědci finance použít? Co bylo důvodem k založení fondu? A podle čeho se budou žádosti posuzovat?

6. 5. 2021

Vědavýzkum.cz

Vesmírný inkubátor ESA BIC Prague se pod záštitou CzechInvestu zaměřuje na inkubaci a rozvoj technologicky progresivních startupů, které ve svých komerčních produktech či službách využívají vesmírné technologie nebo systémy. Jak se inkubátor za pět let svého fungování vyvinul? Co firmám inkubátor nabízí a jaké jsou jeho největší úspěchy? Na tyto a mnohé další otázky odpovídal Business Development manažer ESA BIC Prague Ivo Denemark.

5. 5. 2021

Vědavýzkum.cz

Univerzitu Palackého vede od 1. května nový rektor, profesor Martin Procházka. V rozhovoru pro Žurnál Online představuje jak své plány a vize, tak také svůj prorektorský tým.

4. 5. 2021

Univerzita Palackého v Olomouci

Strukturní virolog Pavol Bárdy je úspěšným absolventem CEITEC PhD School a novým členem CEITEC Alumni Network. Již během doktorského studia byly výsledky jeho výzkumu publikovány v prestižním vědeckém časopise Nature Communications. V rozhovoru hovořil nejen právě o jeho doktorském studiu, ale také o virech, kryo-elektronové mikroskopii i balancování vědy a osobního života. 

3. 5. 2021

CEITEC

Dceřiná společnost Univerzity Karlovy pro transfer znalostí a technologií, Charles University Innovations Prague, bude v červnu slavit svoje třetí narozeniny. Jak se CUIP daří? Jak se mění postoj ke komercializaci na naší nejstarší univerzitě? Na tyto a další otázky nám odpovídal ředitel CUIP Otomar Sláma.

30. 4. 2021

Vědavýzkum.cz

S Miroslavem Englišem, prorektorem Slezské univerzity v Opavě, jsme si povídali nejen o uplynulém hodnocení vysokých škol, ale také o tom, jak univerzita, na níž působí, přispívá k rozvoji regionu či v jakých oborech dosahuje nejlepších výsledků.

28. 4. 2021

Vědavýzkum.cz

Centrum výzkumu Řež (CVŘ) se v programu Horizont 2020 úspěšně zapojilo do řady projektů programu Euratom. Úspěšná účast s sebou přináší i kontrolu. Na konci roku 2020 proběhl v Centru výzkumu Řež evropský audit, což v době pandemie přineslo nové výzvy. O zkušenosti z auditu se s časopisem Echo vydávaným Technologickým centrem AV ČR podělil Lukáš Veselý, vedoucí grantové kanceláře CVŘ.

24. 4. 2021

Technologické centrum AV ČR

Od spuštění Portálu transferu AV ČR a jeho hlavní části Databáze technologií a přístrojů uběhlo osm týdnů. Jaký je zájem ústavů Akademie o nový web, co se připravuje a kdy bude fungovat propojení s databází Transfera.cz? Na otázky odpovídá manažerka databáze Radka Šmídová z CETTAV.

23. 4. 2021

Akademie věd ČR

Další díl ze série článků iniciovaných Česko-izraelskou obchodní komorou (ČISOK), který má za cíl zmapovat probíhající spolupráci mezi českými a izraelskými subjekty v oblasti businessu, vědecké kooperace a aplikovaného výzkumu, je věnovaný Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR v Praze. Pozvání k rozhovoru přijal Martin Fusek, zástupce ředitele ÚOCHB pro strategický rozvoj.

20. 4. 2021

Linda Štucbartová