facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Fakulta elektrotechnická ZČU navázala spolupráci s německým koncernem ZF

11. 1. 2020
Fakulta elektrotechnická ZČU navázala spolupráci s německým koncernem ZF

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) se bude podílet na společných výzkumných projektech s koncernem ZF, jedním ze světových lídrů v oblasti technologií a inovací v automobilovém průmyslu. Zástupci obou institucí tento týden podepsali smlouvu o spolupráci na půdě Fakulty elektrotechnické ZČU.

FEL a ZF

Fakulta elektrotechnická ZČU a ZF jsou dlouhodobě v úzkém kontaktu. Uzavřená smlouva o strategické spolupráci se týká výzkumu v oblasti nových technologií elektrických pohonů a výkonových elektronických systémů vozidel a je uzavřena na pět let. ZF bude podporovat i vzdělávání v této oblasti s cílem rozšířit teoretické znalosti studentů pomocí praktických příkladů, studenti dostanou možnost stáže v ZF.

„Podpisem smlouvy o strategickém partnerství mezi ZČU a ZF dochází ke spojení know-how Fakulty elektrotechnické, která patří ve výkonové elektronice a pohonech mezi největší evropské výzkumné skupiny, s výrobně-technologickým zázemím koncernu ZF, který patří mezi inovační lídry v automobilovém průmyslu. Toto spojení je klíčové pro vznik nových technologií a produktů v oblasti elektrifikovaných pohonů vozidel. Podepsaná smlouva přináší výhody i pro naše studenty. Umožní jim rozšířit své teoretické vědomosti o praktické zkušenosti a aktivně se zapojit do výzkumných projektů řešených společnými týmy ZČU a ZF.“ Uvedl děkan Fakulty elektrotechnické ZČU Zdeněk Peroutka.

Ředitel ZF Engineering Plzeň Mathias Eickhoff dodává: „Elektromobilita je důležitým pilířem naší Strategie mobility nové generace. Těšíme se na spolupráci se Západočeskou univerzitou i na to, že budeme těžit z rozsáhlých výzkumných znalostí a zkušeností Fakulty elektrotechnické. Její studenti a absolventi mohou kromě získání nových poznatků také zjistit, jaké kariérní příležitosti lze najít u globálního dodavatele automobilového průmyslu.“

 

Zdroj: Západočeská univerzita v Plzni