facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

NenoVision získá od investora 20 milionů korun

1. 8. 2019
NenoVision získá od investora 20 milionů korun

Společnost NenoVision vstoupila zhruba před třemi lety na trh s mikroskopy se svým vlastním atomarním zařízením LiteScope, které umožňuje trojrozměrné zobrazování. Nyní zástupci brněnské společnosti Y Soft oznámili záměr investovat do NenoVision 20 miliónů korun díky své nové investiční platformě. NenoVision je historicky prvním spin-offem CEITEC VUT.

NenoVision

Příběh firmy NenoVision a jejího produktu představuje ukázku současných progresivních postupů v oblasti výzkumu a vývoje. Jejich LiteScope je konstruovaný mikroskop atomárních sil, který rozšiřuje možnosti elektronového mikroskopu. Díky zařízení je možné obraz sestavovat postupně, bod po bodu v řádu nanometrů. Obraz je také možné vidět trojrozměrně, což samostatný elektronový mikroskop nedokáže. 

Do společnosti se rozhodla investovat brněnská společnost Y Soft Václava Muchny, která od roku 2014 provozuje vlastní start-upový fond Y Soft Ventures. Díky jejich investici by se mělo podařit posílit mezinárodní obchod, marketing a vyvinout nové komponenty a nové aplikace. 

Společnost NenoVision věří, že vliv výzkumného prostředí na vznik tak unikátního nápadu a posléze funkční výrobek byl zásadní: „Výzkumné prostředí CEITEC zapůsobilo nejen synergickým efektem pro krystalizaci vědeckého nápadu, ale také umožnilo získat zakladatelům potřebné vědomosti a zkušenosti. Vše podtrhuje široce pojatý koncept výzkumu, rozsáhlá mezinárodní spolupráce a vzájemné kontakty vědců, koncentrované v tomto vědeckém institutu. I to podpořilo vznik nápadů a založení firem jako je NenoVision,“ uvedl Jan Neuman, jeden ze zakladetelů NenoVision, který v minulosti na CEITEC VUT působil i jako vedoucí oddělení pro podporu vědy.

Mimo CEITEC vzniku NenoVision pomohlo Vysoké učení technické v Brně a Jihomoravské inovační centrum.          

 

Autorka: Kateřina Vlková

Zdroj: CEITEC