facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Nominace na Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu

27. 2. 2022
Nominace na Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu

Nominovat na Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu mohou představitelé výzkumných organizací, komerčních subjektů i přímí investoři. Nominace jsou otevřené do 31. března 2022.

Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu udělujeme za mimořádný počin, kterým v daném období přešel vědecký výsledek z akademické sféry do komerční. Typicky jde o poskytnutí licence (například k patentu), prodej, přenos know-how, založení spin-off firmy na základě takového výsledku, nebo její prodej.

Cenu mohou získat příslušní vědci, tranferový (podpůrný) tým, podnikatelská entita, investor nebo všechny jejich kombinace s ohledem na to, kdo se nejvíce zasadil o transfer.

Podmínkou je, že vědecký výsledek vznikl ve výzkumné organizaci, a to i ve spolupráci více subjektů. Posuzuje se inovace, využitelnost na trhu, společenská závažnost projektu a jeho udržitelnost. Cenu uděluje Rada NF Neuron, odměnou pro laureáty je kromě významného zviditelnění možnost mentorské spolupráce, medializace a propojení s byznysovou komunitou NF Neuron.

Dané období pro Ceny Neuron 2022 je kalendářní rok 2021. Nominovat na Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu mohou představitelé výzkumných organizací, komerčních subjektů i přímí investoři. Nominace jsou otevřené do 31. března 2022. Více informací najdete zde.

 

Zdroj: Nadace Neuron