instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle

Odborníci ze ZSF JU budou poradci při vzniku seniorského bydlení v Třeboni

12. 7. 2017
Odborníci ze ZSF JU budou poradci při vzniku seniorského bydlení v Třeboni

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity začne spolupracovat na projektu třístupňového bydlení pro seniory v Třeboni. Záměr postavit komplex obytných budov se všemi potřebnými službami je velmi náročný, proto vedení třeboňské radnice oslovilo odborníky ze ZSF JU v Českých Budějovicích.

Podpis smlouvy o spolupráci, která bude dlouhodobá, je naplánován na 13. července v 10 hodin na rektorátu Jihočeské univerzity. Poté začne pracovat multidisciplinární tým složený z akademických pracovníků této fakulty a zástupců města Třeboň.

Cílem je výstavba komplexu obytných budov s navázanou infrastrukturou včetně zajištění lékařského a dalšího personálu. Potřeba nového bydlení pro seniory vyplývá z Komunitního plánu sociálních služeb pro ORP Třeboň na roky 2015 až 2018, který schválilo zastupitelstvo už před dvěma lety. V té souvislosti se radnice letos na jaře rozhodla vybudovat domov se zvláštním režimem pro potřeby pacientů s různými typy demencí. Komplexnost záměru v Třeboni doplňují další dva „stupně“, a to domov s pečovatelskou službou pro osoby, jež nepotřebují stálou péči, a domov pro seniory, u nichž je nutná čtyřiadvacetihodinové péče. A právě to, jak tento areál účelně a prakticky uspořádat, vybavit i jaké služby a aktivity tam začlenit, reprezentuje roli odborníků ze ZSF JU.

 

Zdroj: JCTT