facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Partnery pro spolupráci nabízejí databáze

17. 11. 2018
Partnery pro spolupráci nabízejí databáze

Výzkumné instituce zveřejňují nejrůznější katalogy a databáze, v nichž nabízejí výzkumnou spolupráci. Nově jednu takovou vytvořilo Centrum pro inovace a technologický transfer, které působí při technické univerzitě ve Štětíně (ZUT) v Polsku. Nabízí možnost nalézt partnera pro spolupráci ve vědě a inovacích v regionu Západní Pomořansko.

V nové databázi naleznete informace o výzkumných centrech v regionu Západní Pomořansko. Smyslem databáze je otevřít vědeckým týmům příležitosti pro oboustranné výzkumné projekty v Horizontu 2020. Databázi s nabídkami spolupráce naleznete zde, k dispozici je také ke stažení jako pdf dokument. V případě, že naleznete zajímavou nabídku, můžete kontaktovat polskou stranu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo můžete vyplnit formulář zájmu o spolupráci.

Obdobnou snahu již před časem projevila Univerzita Karlova, která zveřejnila svůj Katalog služeb. Ten obsahuje vizitky vědeckých týmů, služeb a inovativních produktů UK pro případnou spolupráci.

Také české technické univerzity - České vysoké učení technické v Praze, Vysoké učení technické v Brně, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Západočeská univerzita v Plzni a Technická univerzita v Liberci - přišly letos se svou databází. Ve spolupráci s Národním kontaktním centrem průmyslu 4.0 zmapovaly svůj výzkumný potenciál a připravily katalog znalostí, technologií a projektů v oblasti průmyslu 4.0, který zejména firmám umožní lepší orientaci v nabídce výzkumných kapacit a témat a usnadní přístup ke spolupráci s danými institucemi.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)