facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Plazmonické techniky i testování v Antarktidě. Univerzita zve firmy ke kulatému stolu

14. 5. 2018
Plazmonické techniky i testování v Antarktidě. Univerzita zve firmy ke kulatému stolu

Masarykova univerzita zve firmy a další aplikační partnery na dva kulaté stoly, jejichž cílem je představit možnosti spolupráce s vědci z brněnské univerzity. První se zaměří na aplikační možnosti nových plazmonických technik. Druhý kulatý stůl nabídne možnosti testování výrobků v náročných podmínkách na Antarktidě.

První kulatý stůl se zaměří na techniky řízené přípravy a charakterizace plazmonických nanostruktur. Účastníci se seznámí s možnostmi ladění nanosond na bázi vzácných kovů pro plazmonově posílenou Ramanovu spektroskopii. Akce se koná 29. května od 10:00 v zasedací místnosti děkanátu Přírodovědecké fakulty na adrese Kotlářská 2, Brno. Na vaše dotazy bude odpovídat Dušan Hemzal a jeho kolegové.

plakat plazmonicke nanostruktury page 001Další akce, tentokrát na téma testování v Antarktidě, proběhne 7. června od 10:00 opět v zasedací místnosti děkanátu PřF. Masarykova univerzita prostřednictvím manažera vědecké stanice v Antarktidě Pavla Kaplera představí jedinečnou možnost otestovat výrobky či technologie v náročných polárních podmínkách ledového kontinentu. Výsledky testování mohou přispět k vylepšení produktů, optimalizaci jejich dalšího vývoje či získání náskoku před konkurencí. Výrobkům, které v testování obstály, může univerzita udělit ochrannou známku "Testováno v Antarktidě". plakat antarktida 2018 page 001

 

Obě akce jsou zdarma. Je ovšem nutné se registrovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: CTT MU