facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

TT Day představil technologie z informatiky nebo aplikaci pro zoo

4. 12. 2016
TT Day představil technologie z informatiky nebo aplikaci pro zoo

Robot a digitální spektrometr jaderného záření z Fakulty informatiky, aplikace pro návštěvníky Zoo Brno, která vznikla díky Filozofické fakultě, a fotokoutek projektu Emoce.info z FF Mu. Tři vědecké týmy se prezentovaly na letošním TT Day, který se konal 30. listopadu v prostorách Centra transferu technologií Masarykovy univerzity na Komenského náměstí.

Na akci dorazilo více než šest desítek hostů, zejména z řad zaměstnanců univerzity. Kromě vybraných technologií a projektů, které se na TT Day prezentovaly, si mohli lidé vyzkoušet i kvíz z oblasti ochrany duševního vlastnictví a transferu technologií, v němž úspěšní soutěžící vyhráli hrnek CTT.

Především šlo ale o společenskou akci a přehlídku práce týmu CTT a aplikovaného výzkumu na MU vůbec. "Chceme ukázat, že na půdě Masarykovy univerzity vzniká mnoho zajímavých vynálezů a znalostí, které si prostřednictvím Centra pro transfer technologií nacházejí cestu do každodenního života. Zároveň vždy chceme dát návštěvníkům možnost si tyto technologie přímo na místě zábavnou formou vyzkoušet," uvedla ředitelka CTT Eva Janouškovcová.

 

dscn7061     dscn7047

 

 

Zdroj: CTT MU