facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Univerzita Karlova se představuje: Biomedicínská laboratoř

25. 2. 2017
Univerzita Karlova se představuje: Biomedicínská laboratoř

Biomedicínská laboratoř Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se dlouhodobě zabývá výzkumem vztahů mezi zdravím a pohybovou aktivitou či sportem. Soustředí se zejména na rozvoj a ověřování biomedicínských technologií a metodik, které poskytují informace o reakcích a projevech adaptací na tělesné zatížení.

Studijní a výzkumná činnost laboratoře je zaměřena především na morfologicko-funkční, metabolické a kineziologické determinanty pohybu a pohybových činností, dále pak na objektivizaci odezvy organismu na pohyb a pohybové zatížení. Snažíme se rozvíjet a ověřovat spektrum metod funkční a biochemické laboratorní i terénní zátěžové diagnostiky, zabýváme se výzkumem i poradenstvím v oblasti sportovní a klinické výživy, studujeme a ověřujeme metody stanovení tělesného složení i další antropometrické a kineziologické postupy, s cílem diagnostikovat a pozitivně ovlivňovat hraniční stavy zdraví a nemoci, související s fyziologií a patofyziologií tělesné zátěže.

Výzkumné výsledky aplikujeme nejen v teoretické, ale i v praktické laboratorní výuce posluchačů, doškolování trenérů a tělovýchovných pracovníků, případně v odborném servisu a poradenství pro širokou veřejnost včetně paralympijského sportu.

Co nabízíme

Laboratorní a terénní funkční zátěžová diagnostika (aerobní a anaerobní zátěžové testy), vyšetření reaktivity, svalové síly a plicních funkcí, biochemické analýzy, analýza tělesného složení, výživové poradenství, pořádání kursů celoživotního vzdělávání (Nutriční poradenství v praxi, Výživa a výživové poradenství).

 

Kontakt:

Doc. MUDr. Jan Heller, CSc., +420 220 17 2268, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. José Martího 31, Praha 6, CZ–162 52


Tento článek vznikl ve spolupráci s Centrem pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy a Katalogem služeb. 

Zajímá vás, čím by vědecké týmy fakult Univerzity Karlovy mohly být užitečné pro vaši firmu, organizaci nebo úřad? Centrum pro přenos poznatků a technologií vytvořilo ve spolupráci s partnery z celé univerzity přehledné vizitky, které vám přiblíží konkrétní nabídku.

CPPT barevné malé