facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Věda do praxe: Vznik a využití ochranné známky Prověřeno v poušti

1. 8. 2020
Věda do praxe: Vznik a využití ochranné známky Prověřeno v poušti

Jak funguje inovační ekosystém na Univerzitě Karlově? Podívejte se na případovou studii vzniku ochranné známky Prověřeno v poušti, která vznikla ve spolupráci Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Centra pro přenos poznatků a technologií UK.

JB7d3c63 xxlogo

Prvním držitelem licence je česká obuvnická firma Prabos, která dlouhodobě podporuje českou vědu. Kvalitu obuvi prověřovali výzkumníci z Českého egyptologického ústavu FF UK v drsných podmínkách egyptské pouště.

Smyslem celého projektu je podat důvěryhodnou referenci na produkty, které v náročných podmínkách uspěly a zvládly zajistit egyptologům nezbytný komfort při jejich práci v terénu.

„Spolupráci s Univerzitou Karlovou chápeme jako podporu české vědy, kterou považujeme za součást naší firemní filozofie. Kvalitní a komfortní obuv, která člověku dobře padne a vydrží, je naší hlavní prioritou,“ komentoval udělení známky Jaroslav Palát, jednatel firmy Prabos plus a.s.

O detailech projektu si můžete přečíst v článku zde.

#VĚDA DO PRAXE:

 

Chcete vědět více o možnostech, jak dostat vědu do praxe? Sledujte web Centra pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT) a dceřiné společnosti UK, Charles University Innovations Prague s.r.o. (CUIP)

 

Zdroj: Univerzita Karlova