
Transfer znalostí a spolupráce
příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou
Další kamínek do mozaiky možností prezentace výsledků výzkumu z prostředí Akademie věd představilo koncem února Centrum transferu technologií AV ČR. Celoakademický Portál transferu znalostí má za cíl stát se komplexní komunikační platformou pro podporu a rozvoj TZT. Jednoduše řečeno ukázat, co se děje (nejen) v oblasti transferu na AV ČR.
Akademie věd ČR
Odborníci z Loschmidtových laboratoří Masarykovy univerzity využívají počítačové modelování pro pomoc s hledáním nových léků či úpravou léčebných postupů.
Masarykova univerzita
Association of European Science and Technology Transfer Professionals (ASTP) pořádá ve dnech 26. - 28. května 2021 online konferenci zaměřující se na oblast transferu znalostí. Letos se konference vzhledem k epidemiologické situaci uskuteční online.
Vědavýzkum.cz
Podobně jako vědecká komunita po celém světě i čeští vědci napnuli síly k řešení množství problémů, které s sebou koronavirová pandemie přinesla. Jaká je cesta jejich projektů do praxe? Jak probíhá spolupráce s komerčními partnery a na jaké překážky nejčastěji narážejí?
Vědavýzkum.cz
Další díl mapující úspěšné projekty česko-izraelské spolupráce zve do Plzně. Pokud potřebujete inspiraci ohledně spolupráce mezi technickým aplikovaným výzkumem a velkými firmami nebo se chcete se cítit jako v Tel Avivu a zažít typický startupový pitch, vydejte se na návštěvu NTC do Plzně.
Linda Štucbartová
Po evropském patentu se nyní podařilo získat vědcům z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR i americký patent a mají tak přístup na trh s největším počtem jaderných reaktorů na světě.
ČVUT v Praze
Podobně jako vědecká komunita po celém světě i čeští vědci napnuli síly k řešení problémů, které s sebou koronavirová pandemie přinesla. Spolek Tranfera.cz díky Technologické agentuře České republiky ve spolupráci s portálem Vědavýzkum.cz představuje projekty na řešení Covid-19, kterým se čeští vědci nyní věnují díky podpoře z Programu GAMA 2 Technologické agentury ČR.
Vědavýzkum.cz
Association of European Science and Technology Transfer Professionals (ASTP), zahájila každoroční evropský průzkum aktivit a výstupů v oblasti transferu znalostí.
Transfera.cz
Výzkumníci z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci se společností Adobe Research vyvinuli software, který focení v přírodě posouvá na novou úroveň. Nyní čekají na udělení patentu.
Vysoké učení technické v Brně
Transfer nové kompaktní metody přeměny metanu na metanol, kterou vyvinul tým vědců z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd ČR pod vedením Jiřího Dědečka, má velkou šanci na uplatnění v průmyslu. Na prvním Transfera Technology Day 2020, propojujícím vědu a byznys, postoupil projekt do finále a byl vyhodnocen jako třetí nejlepší.
Akademie věd ČR