facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Série šesti videonávodů z produkce společnosti UNICO provádí výzkumníky a výzkumnice celým procesem transferu technologií. Čtvrtý díl videa se zaměřuje na ocenění technologie před samotnou komercializací.

21. 4. 2023

UNICO

Společnost UNICO natočila sérii krátkých instruktážních videí, ve kterých se věnuje komercializaci výsledků výzkumu a inovativních technologií. Tentokrát Vojtěch Kadlec, zakladatel společnosti UNICO, odpovídá na otázky vědkyně Sary Polak týkající se validace technologie s potenciálními uživateli.

14. 4. 2023

UNICO

Společnost UNICO natočila krátká instruktážní videa, ve kterých se věnuje komercializaci výsledků výzkumu a inovativních technologií. Moderátorka a vědkyně Sara Polak si v nich povídá se zakladatelem společností Vojtěchem Kadlecem. Druhý díl se týká posouzení komerčního potenciálu výzkumného projektu.

7. 4. 2023

UNICO

Jak pomoci prolnutí akademické a komerční sféry a dosáhnout přechodu výsledků výzkumu a inovativních technologií do praxe? Krátká videa natočená vědkyní Sarou Polak a zakladatelem společnosti UNICO Vojtěchem Kadlecem přinášejí stručné odpovědi a jasné návrhy řešení.

30. 3. 2023

UNICO

Příprava na novou sezónu startuje. Kolik spadlo srážek? Jaké byly teploty vzduchu? A jaká je teplota půdy? Jaké počasí nás čeká? Bude sucho? Můžeme předpokládat vyšší tlak škůdců a chorob? Tyto a mnoho dalších informací získá uživatel na novém portále Agropočasí. Na jeho vzniku se podílely Český hydrometeorologický ústav a Česká zemědělská univerzita v Praze.

26. 3. 2023

Česká zemědělská univerzita v Praze

Spolek Transfera.cz sdružuje subjekty, které pomáhají vědeckým poznatkům a objevům nalézt svoje místo v běžném životě. Na členské schůzi 21. března si členové spolku zvolili svoje zástupce na další čtyři roky. Předsednictví obhájila dosavadní předsedkyně Eva Janouškovcová. 

23. 3. 2023

Transfera.cz

Rakovinové buňky, které se nekontrolovaně množí a mohou napadnout okolní tkáně a také se šířit do jiných částí těla, organizmus často špatně rozeznává. Pokud se ale proti takovým buňkám povede nasměrovat imunitní systém pacienta, organismus s nimi pak umí lépe bojovat. Vědci z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vyvinuli léčivo, které tohle dokáže.

20. 3. 2023

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Český akademický startup Sophomer, s.r.o. ohlásil získání svého prvního investora. Je jím investiční fond i&i Biotech Fund, který firmě poskytl zhruba 8 milionů Kč, část z toho ve formě konvertibilní půjčky. Získané peníze firma použije na další vývoj technologie, otevření nové laboratoře v Praze 10 či nezbytné rozšíření týmu o další dva členy. 

18. 3. 2023

i&i Biotech Fund

Betonové konstrukce jsou dnes běžné téměř ve všech oborech stavitelství, kde plní různé funkce. V Centru dopravního výzkumu se výzkumní pracovníci dlouhodobě zabývají studiem aspektů, které mají dopad na životnost betonu. Zároveň hledají opatření k prodloužení materiálové a celkové životnosti betonových dopravních staveb. Proto zde vyvinuli produkt FLAX – emulzi lněného oleje, která ochraňuje beton a prodlužuje jeho životnost.

15. 3. 2023

Centrum dopravního výzkumu

Účelná likvidace odpadního PLA je dosud nevyřešeným technologickým problémem. Výhodou výrobků z PLA proti tradičním plastům měla být jejich biologická degradabilita. To ale bohužel často v praxi nefunguje. Jak tedy tento produkt recyklovat a zpracovat? Řešení nachází vědkyně a vědci z Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR.

7. 3. 2023

Akademie věd ČR